Медаль «За визволення Варшави»

Меда́ль «За ви́зволення Варша́ви» медаль, державна нагорода СРСР. Введена указом Президії Верховної Ради СРСР 9 червня 1945 року. Автор медалі — художник Курицина.

Медаль «За визволення Варшави»
Медаль «За освобождение Варшавы»
Країна СРСР
Тип Медаль
Вручається: усім учасникам визволення Варшави, організаторам та керівникам бойових операцій по її захопленню
Статус не видається
Нагородження
Параметри круг діаметром 32мм, латунь
Засновано: 9 червня 1945
Нагороджено: 701 700
Нагороджені:
Категорія:Нагороджені медаллю «За визволення Варшави» (194)
Черговість
Старша нагорода
Медаль «За визволення Белграда»
Молодша нагорода
Медаль «За визволення Праги»

 Медаль «За визволення Варшави» у Вікісховищі

Опис

Медаль «За визволення Варшави» має форму правильного круга діаметром 32 мм, виготовлена з латуні.

На лицьовому боці у горі по колу — напис «ЗА ОСВОБОЖДЕНИЕ», у центрі на стрічці — «ВАРШАВЫ». У нижній частині — п'ятикутна зірка, від якої розходяться промені.

На зворотному боці — дата звільнення Варшави «17 ЯНВАРЯ 1945», над датою — п'ятикутна зірочка. Усі написи та зображення на медалі — випуклі.

Медаль за допомогою вушка і кільця з'єднується з п'ятикутною колодочкою, обтягнутою шовковою муаровою стрічкою синього кольору шириною 24 мм. Посередині стрічки — подовжня смужка червоного кольору завширшки 8 мм. По краях стрічки — вузенькі смужки жовтого кольору.

Нагородження медаллю

Медаллю «За визволення Варшави» нагороджувалися військовослужбовці Радянської Армії, Військово-морського флоту та військ НКВС, які брали участь у визволенні Варшави у період з 14 по 17 січня 1945 року, а також організатори і керівники цієї військової операції.

Медаль носиться на лівій стороні грудей, за наявності у нагородженого інших медалей СРСР розташовується після медалі «За визволення Белграда».

На 1 січня 1995 року медаллю «За визволення Варшави» було проведено близько 701 700 нагороджень.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.