Меньківка

Ме́ньківкасело в Україні, у Радомишльському районі Житомирської області. Населення становить 290 осіб.

село Меньківка
Країна  Україна
Область Житомирська область
Район/міськрада Житомирський район
Громада Радомишльська міська громада
Основні дані
Населення 290
Площа 1,308 км²
Густота населення 221,71 осіб/км²
Поштовий індекс 12230
Телефонний код +380 4132
Географічні дані
Географічні координати 50°38′45″ пн. ш. 29°10′13″ сх. д.
Середня висота
над рівнем моря
170 м
Місцева влада
Адреса ради 12230, Житомирська обл., Радомишльський р-н, с. Меньківка
Карта
Меньківка
Меньківка
Мапа

Географія

Село розташоване за 20 км на північний захід від районного центру, за 20 км від залізничної станції Малин.Дворів — 234. Населення — 593 чоловіка. Сільраді підпорядковані села Городчин, Дитинець, Морогівка.До Меньківської сільради також належало декілька менших сіл і хуторів,які були ліквідовані в добу колективізації.Серед них хутір Киянка.

На території Меньківки була розміщена центральна садиба колгоспу «Нове життя», за яким закріплено 1690 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1255 га орної землі. В господарстві вирощували зернові, технічні (льон) культури, картоплю. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. За успіхи в розвитку сільського господарства 32 чоловіка нагороджено орденами й медалями. В селі є восьмирічна школа, будинок культури на 400 місць, бібліотека з книжковим фондом 4 тис. томів, фельдшерсько-акушерський пункт, дитячі ясла, відділення зв'язку. У партійній організації налічувалося 37 комуністів, у комсомольській — 26 членів ВЛКСМ. Меньківка заснована в першій половині XVII століття. Радянську владу встановлено в січні 1918 року. Під час Великої Вітчизняної війни 232 чоловіка билися на фронтах проти гітлерівських загарбників, 77 з них нагороджено орденами й медалями. 84 чоловіка загинули смертю хоробрих. Біля Меньківки в роки другої світової війни виник і діяв партизанський загін з місцевих жителів,але шляхом зради був німцями виявлений і знищений. В 1956 року на їх честь споруджено обеліск.

На околиці села бере початок струмок Киянський.

Історія

Засноване у першій половині XVII століття.[1]

Відомі особистості

В селі народився:

Примітки

Посилання


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.