Мечеть Кей-Кубада

Мечеть Шаха — мечеть знаходиться у верхньому дворі палацового комплексу Ширваншахів у Старому місті Баку, за палацовою будівлею Ширваншахів, перед мавзолеєм Сейіда Ях'я Бакуві. Названа на честь замовника Ширваншаха Кей-Кубада (1317—1348).

Мечеть Кей-Кубада
40°21′58″ пн. ш. 49°50′00″ сх. д.
Тип споруди мечеть
Розташування  Азербайджан, Баку
Стиль ісламська архітектура
Мечеть Кей-Кубада (Азербайджан)
 Мечеть Кей-Кубада у Вікісховищі

Мечеть складається з прямокутного залу і невеликого коридору перед ним. У центрі залу розташовані чотири колони. Прямокутний план мечеті був об'єднаний з вестибюлем порталу.

Історія

Руїни мечеті

Точна історія та функція будівлі є спірною.

Каміль Фархадоглу пише в своїй книзі «Ічері Шехер» що, «Мечеть Кей-Кубада була будівлею мечеті, медресе, прилеглої до Дарвишської гробниці» [1] Мечеть також використовувалася як медресе Сейідом Ях'я Бакуві.

Дослідник А. Бакіханов пише про викладання Бакувіна в мечеті: «Кімната, де він молився, його школа, і його могила знаходяться в мечеті». [2]

Мечеть була спалена вірменами під час інцидентів 1918 року. [3]

Архітектурні особливості

У південній частині мечеті знаходиться гробниця. Мечеть складається з прямокутного богослужбового залу і невеликого коридору перед ним. У центрі залу розташовані чотири колони. Прямокутний план мечеті був об'єднаний з вестибюлем порталу.

План фундаменту мечеті Відрізок мечеті Вид збоку мечеті

Примітки

Література

  • Fərhadoğlu, Kamil (2006). İçərişəhər. Bakı: Şərq-Qərb nəşriyyatı, AMEA Arxeologiya və Etnoqrafiya İnstitutu. с. 256.
  • Fətullayev-Fiqarov, Şamil (2013). Bakının memarlıq ensiklopediyası. Bakı: Şərq-Qərb, Azərbaycan Respubliksı Memarlar İttifaqı. с. 528.
  • S. Dadaşov, M. Useynov (1955). Bakının memarlıq abidələri. Bakı: Azərbaycan SSR Elmlər Akademiyası Nəşriyyatı. с. 42.

Див. також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.