Миколаївка Друга (Лозівський район)

Микола́ївка Друга село в Україні, у Близнюківському районі Харківської області. Населення становить 376 осіб. Орган місцевого самоврядування — Криштопівська сільська рада.

село Миколаївка Друга
Країна  Україна
Область Харківська область
Район/міськрада Близнюківський район
Рада Криштопівська сільська рада
Облікова картка Миколаївка Друга 
Основні дані
Засноване 1850
Населення 376
Площа 0,65 км²
Густота населення 578,46 осіб/км²
Поштовий індекс 64850
Телефонний код +380 5754
Географічні дані
Географічні координати 48°37′40″ пн. ш. 36°16′30″ сх. д.
Середня висота
над рівнем моря
92 м
Місцева влада
Адреса ради 64850, Харківська обл., Близнюківський р-н, с.Криштопівка
Сільський голова Линник Олександр Олександрович
Карта
Миколаївка Друга
Миколаївка Друга
Миколаївка Друга
Мапа

Географія

Село Миколаївка Друга знаходиться на лівому березі річки Велика Тернівка, на протилежному березі вище за течією знаходиться село Зелене (Дніпропетровська область), нижче — село Нова Русь (Дніпропетровська область).

Історія

  • Перші згадки датуються 1710 р. Перша назва села — Чупахове, за прізвищем поміщика.
  • За спогадами старожилів, "пан мав до ста пар волів, табуни коней, гурти великої рогатої худоби. Після революції найбагатшим мешканцем села був Михайло Линник, який мав 90 гектарів землі, млин, олійницю. У селянина Федора Кравченка був свій трактор. У селян Сергія Галушки та Марка Володька — власні крамниці.
  • Заможні селяни займалися лихварством. Вони брали в оренду землю, а навесні здавали її у суборенду за вдвічі більшу ціну.
  • У жовтні 1941 року село Миколаївка Друга була окупована німецько-нацистськими загарбниками. Найбільш жорстокі бої відбувалися біля села взимку 1942 року. У лютому 1942 року радянські воїни завдавали удару у фланг і тил противника, біля села Криштопівка збили вороже прикриття на дорозі між Миколаївкою Другою і Криштопівкою. У травні 1942 року тут знов відбувались бої. У них брали участь воїни 99-ї стрілецької дивізії. Остаточно село було звільнене у вересні 1943 року. У братській могилі поховані воїни, які загинули у боях за село. У могилі поховані 79 радянських воїнів. Відомі прізвища 2 воїнів.

Економіка

  • В селі є кілька молочно-товарних і свино-товарна ферми.

Культура

  • Школа.
  • Клуб.

Відомі люди

Народилися

Посилання


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.