Миколаївська церква (Микільська слобідка)

Церква святого Миколая православний храм у Києві на Микільській слобідці, збудований 1880 року та закритий 1935-го.

Миколаївська церква
Церква святого Миколая
знаходилася на Микільській слобідці
Тип споруди церква
Розташування  Україна, Київ
Початок будівництва 1880
Кінець будівництва 1880
Зруйновано 1935
Відбудовано не відбудовувалась
Епонім Святий Миколай
Присвячення Святий Миколай

Історія храму

Микільська слобідка — давнє поселення, вперше згадана 1506 року. Здавна в ньому існував і храм св. Миколая. В. Галайба в книзі «Храми Св. Миколая у Києві» пише: "В архіві тамтешньої Миколаївської церкви свого часу було виявлено листок кольорової Тріоді з написом: «…подана від Микільського монастиря в новоспоруджену слобідську церкву 1685 р.»«

Але цей новий храм, як вважають дослідники, не був у слобідці першим.

Однак вже за 70 років, 1752 року, знову постало питання про побудову храму у слобідці. 1755 року дерев'яний храм було зведено.

За понад 100 років існування храм значно занепав, однак вже 1880 року було споруджено нову дерев'яну церкву на мурованому фундаменті із дзвіницею.

Невдовзі церкві випало увійти в історію: 25 квітня 1910 року в цій невеликій, фактично сільській церкві, вінчалися двоє молодят, що згодом стануть відомими у світі особами — це був молодий студент Микола Гумільов та Анна Горенко — майбутня поетеса Анна Ахматова.

Закриття та знищення храму

Вперше наступ на храм було здійснено 1927 року — тоді відбулася спроба забрати храм і вірян і передати його ветеринарній амбулаторії. На щастя, тоді храм не було закрито. Однак у грудні 1935 р. міськрада прийняла рішення про закриття й знищення храму. Напевно, невдовзі храм було розібрано і поруч зведено школу.

Іноді можна знайти інформацію про те, що Миколаївська церква проіснувала до 1961 року. Однак ця інформація стосується наступниці знищеного храму — відкритої 1941 року в дерев'яному приміщенні, напевно житловому будинку, невеликої церкви та знищеної влітку 1961 року.

Джерела

  • Ковалинський В. Ахматова і Гумільов // Київські мініатюри. — К. : Купола», 2008. — Т. 7.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.