Митниця (Васильківський район)

Ми́тниця село в Україні, у Васильківського району Київської області. Назва походить від митниці на польсько-російському кордоні, яка була розташована у селі.

село Митниця
Країна  Україна
Область Київська область
Район/міськрада Васильківський район
Рада Митницька сільська рада
Облікова картка Митниця 
Основні дані
Засноване 1601
Населення 779
Площа 2,703 км²
Густота населення 288 осіб/км²
Поштовий індекс 08643
Телефонний код +380 4571
Географічні дані
Географічні координати 50°07′43″ пн. ш. 30°14′35″ сх. д.
Середня висота
над рівнем моря
193 м
Водойми Барахтянка,Тохин став., Кирилівське, Новий ставок.
Відстань до
обласного центру
48,1 км
Відстань до
районного центру
10,2 км
Місцева влада
Адреса ради 08643, Київська обл., Васильківський р-н, с. Митниця, вул. Чумацький шлях, 15
Карта
Митниця
Митниця
Мапа

Населення становить 779 осіб. Село розташоване у безпосередній близькості від траси E95, із якою збігається М05. Поблизу є транспортна розв'язка, яка веде на трасу Р19.

Відстань до райцентру становить понад 10 км і проходить автошляхом Р19. У селі є археологічна пам'ятка: тут закінчується одна із гілок Змієвих валів.

Митниця — село, центр сільської Ради, розташоване за 9 км від районного центру вздовж автостради Київ-Одеса. Населення — 1077 чоловік.

Географія

У селі бере початок річка Барахтянка, права притока Стугни.

Історія

Митниця виникла в XVII ст. Після укладення «Вічного миру» на кордоні між Росією і Польщею було відкрито митницю, де брали мито за товари, що їх ввозили в межі Російської держави. Звідси й походить назва села.

Біля Митниці є два кургани і проходить один із Змієвих валів (тепер називається Митницьким). Понад 100 років по цьому валу проходив кордон між Росією та землями, якими володіла Польща.

За бойові заслуги на фронтах Німецько-радянської війни 67 жителів села нагороджено орденами й медалями СРСР, серед них Іван Сергійович Тонковид, удостоєний ордена Слави трьох ступенів.

У Митниці — була центральна садиба колгоспу ім. Леніна, що мав 1467,2 га землі, у тому числі 1104 га орної. Вирощувалась пшениця, кукурудза, овочі, цукрові буряки. Розвинуте молочне тваринництво, свинарство і птахівництво. За успіхи в розвитку колгоспного виробництва 167 чоловік нагороджено орденами й медалями Радянського Союзу, у тому числі орденом Леніна — ланкову А. І. Сороку.

В селі є школа, клуб, бібліотека.

Церква св. Миколая була збудована у 1780 р. старанням прихожан. Метричні книги, клірові відомості, сповідні розписи церкви св. Миколая с. Митниця (приписні прис. Порадів, Руликів) Ксаверівської волості Василькiвського пов. Київської губ. зберігаються в ЦДІАК України http://cdiak.archives.gov.ua/baza_geog_pok/church/mytn_001.xml

На території села Митниця знаходиться два кургани, які збереглися від часів козаччини. А на початку 19 століття на окраїні села знаходилася корчма, у якій зупинявся Тарас Григорович Шевченко.

Люди

В селі народилася Питель Марія Яремівна (нар. 1928) — художниця тканин[1].

Див. також

Примітки

  1. Словник художників України / за ред. М. П. Бажана (відп. ред.) та ін. — К. : Головна редакція Української Радянської Енциклопедії, 1973. — С. 178.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.