Митрополія
Митропо́лія, або митрополічне середовище у християнстві — область, що перебуває в канонічній владі митрополита; зазвичай складається з декількох єпархій, об'єднаних у так зване митрополічне середовище. У стародавній Церкві йменувалася ἤ ἐπαρχία. Іноді митрополією називають місто, в якому живе митрополит.
В історії церкви в Україні
Переважно застосовується до періоду історії Церкви від заснування (кінець X) до кінця XV століття, коли Українська Церква була Київською митрополією у юрисдикції Константинопольської Церкви; а також Києво-Литовської митрополії в юрисдикції волосного управителя Константинопольского Престолу до 1687, тобто до її приєднання до Московского Патріархату.
У сучасній католицькій церкві
Також Провінція — об'єднання декількох дієцезій і архідієцезій, очолюване архієпископом — митрополитом. До складу митрополії обов'язково повинен входити як мінімум одна архидієцезія (можливо й більше). Центр митрополії обов'язково збігається із центром архідієцезії. Три архієпископи — митрополити в латинському обряді Католицької церкви історично носять титул Патріарха (Патріарх Венеції, Патріарх Лісабона і Патріарх Єрусалима).
Див. також
Посилання
- Митрополія // Юридична енциклопедія : [у 6 т.] / ред. кол.: Ю. С. Шемшученко (відп. ред.) [та ін.]. — К. : Українська енциклопедія ім. М. П. Бажана, 2001. — Т. 3 : К — М. — 792 с. — ISBN 966-7492-03-6.
- Антон Карташев. История русской церкви, Том первый. Церковное управление в киевский период