Митрофан (Русинов)

Митрофа́н (у миру: Євла́мпій Володи́мирович Руси́нов; нар. 10 жовтня 1881, слобода Казинка, Павловський повіт, Воронезька губернія — †23 червня 1938, Копили) єпископ Російської православної церкви.

Митрофан (Русинов)
Архієпископ Херсонський і Одеський
Церква: Українська православна церква (Московський патріархат)
 
Альма-матер: Санкт-Петербурзька духовна академія
Науковий ступінь: Кандидат богослов'я
Діяльність: священник
Народження: 10 (22) жовтня 1881
Велика Казинка, Павловський район
Смерть: 23 червня 1938(1938-06-23) (56 років)
Триби, Полтавський район, Полтавська область, Українська РСР, СРСР

Життєпис

Був одним зі шести дітей православного диякона Володимира Русинова. Його брат Іоанн (після прийняття обітниці отець Тихон) теж став православним єпископом. 1904 року Митрофан закінчив духовну семінарію у Воронежі, а потім у 1915 році Санкт-Петербурзьку духовну академію, здобувши звання кандидата богословських наук. З 1916 по 1918, він викладав у Воронезькій духовній семінарії аж до її закриття більшовицькою владою. Ймовірно, ще до ліквідації школи Євлампій Русинов прийняв чернечий постриг, і до 1921 року був зведений у сан архімандрита. 1923 року приєднався до руху «Жива Церква» і в його рамках єпископ Серафим Мещеряков висвятив його на єпископа Лукоянівського, вікарія Нижегородської єпархії. Вже наступного року єпископ Митрофан розчарувався у цілях і діяльності оновленського руху і приніс покаяння перед Патріархом Московським і всієї Росії Тихоном, так що зміг бути повторно допущеним до Російської Православної Церкви і вдруге, цього разу канонічно, був висвячений на єпископа. 1924 року був призначений допоміжним єпископом Орловської єпархії з титулом єпископа Болховського; ще в тому самому році став вікарієм Воронезької єпархії з титулом єпископа Уразовського.

Заарештований у грудні 1924 у Воронежі, відмовився від будь-якої співпраці з ОГПУ. Звинувачений у веденні контрреволюційної агітації, зокрема поширенні ідеї самодержавства, до березня 1925 року залишався в ув'язненні. Після звільнення знову став вікарієм Воронезької єпархії, цього разу з титулом єпископа Валуйського. Підтримав рух григоріанців і деякий час засідав у його вищому органі та обіймав посаду григоріанського єпископа Воронезького. Знову повернувся до канонічної Російської Церкви в 1932 році, вчинивши покаянний акт перед патріаршим місцеблюстителем патріархату, митрополитом Московським Сергієм і як ставленик архієреїв старого поставлення прийнятий до РПЦ у сущому сані. 1933 року призначений єпископом Старооскільським, з 27 липня 1935 переведений на керівництво Полтавською єпархією РПЦ, яку очолював у званні єпископа Полтавського і Кременчуцького, з березня 1937 став єпископом Одеським.

26 лютого 1938 заарештований разом із 38 іншими людьми та звинувачений у керуванні антидержавною змовою монархістського і фашистського характеру. 23 квітня 1938 засуджений Особливою трійкою Управління НКВС по Полтавській області за статтями 54-8, 54-10 частина 1, 54-11 Карного кодексу УРСР до розстрілу з конфіскацією майна, страчений у червні 1938 у Копилах.

Реабілітований Полтавською обласною прокуратурою 22 червня 1990 року.[1]

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.