Михайло Михайлович (Романов)

Великий князь Миха́йло Миха́йлович Рома́нов (рос. Михаил Михайлович Романов; 16 жовтня 1861, Петергоф 26 квітня 1929, Канни) — другий син великого князя Михайла Миколайовича і великої княгині Ольги Федорівни, онук імператора Миколи I і дядько імператора Миколи II; полковник і флігель-ад'ютант (06.05.1910).

Михайло Михайлович
рос. Михаил Михайлович
Ім'я при народженні Михайло Михайлович Романов
Прізвисько рос. «Миш-Миш»; рос. «Миша-дурак»
Народився 4 (16) жовтня 1861(1861-10-16)
Петергоф, Петербурзька губернія, Російська імперія
Помер 26 квітня 1929(1929-04-26) (67 років)
Канни, Франція
·грип
Поховання Гемпстедський цвинтар
Громадянство Російська імперія
Діяльність аристократ
Титул Великий князь
Військове звання  Полковник
Рід Гольштейн-Готторп-Романови
Батько Михайло Миколайович
Мати Ольга Федорівна
Брати, сестри Анастасія Михайлівна Романова, Grand Duke Sergei Mikhailovich of Russiad, Grand Duke Alexander Mikhailovich of Russia, Георгій Михайлович (Романов), Микола Михайлович (Романов) і Олексій Михайлович (Романов)
У шлюбі з Софія Миколаївна
Діти Анастасія, Надія, Михайло
Нагороди
Орден Святого Андрія Первозванного
Орден Святого Володимира 3 ступеня
Орден Святого Володимира 4 ступеня
Орден Святого Олександра Невського
Орден Білого орла
Орден Святої Анни 1 ступеня
Орден Святого Станіслава 1 ступеня

Почесний член Московського товариства полювання імені імператора Олександра II; почесний член берлінського православного Свято-Князь-Володимирського братства.

Життєпис

У 1862 році разом з батьками переїхав на Кавказ, де провів дитячі роки. У 1864 році призначений шефом 49-го піхотного Брестського полку. Здобув домашню освіту.

За родинною традицією обрав військову кар'єру. Після повернення до Санкт-Петербурга у 1881 році проходив військову службу в лейб-гвардії єгерському полку.

У 1891 році залишив військову службу у званні штабс-капітана і виїхав до Великої Британії. Мешкав у Лондоні.

У 1909 році імператор Микола II повернув великому князю Михайлу Михайловичу чин полковника і звання флігель-ад'ютанта, а під час перебування останнього в Росії у серпні 1912 року вдруге призначив його шефом 49-го піхотного Брестського полку.

У роки Першої світової війни, мешкаючи у Великій Британії, був головою Російського урядового комітету в Лондоні, через який йшло проведення для Російської армії різних військових замовлень.

Останні роки провів на своїй віллі Казбек у Каннах (Франція), де й помер. Похований на Гемпстедському цвинтарі Лондона.

Родина

У 1891 році одружився морганатичним шлюбом із Софією, дочкою Миколи Вільгельма, принца Нассауського та його дружини графині Наталії фон Меренберг.

Імператор Олександр III хворобливо відреагував на цей шлюб і не визнав його. Шлюб було визнано лише у 1901 році імператором Миколою II.

У подружжя народилося троє дітей: доньки Анастасія (1892—1977) і Надія (1896—1963) та син Михайло (1898—1959).

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.