Михайлівський степ

Миха́йлівський степ ландшафтний заказник місцевого значення в Україні. Один з об'єктів природно-заповідного фонду Миколаївської області.

Ландшафтний заказник
місцевого значення
«Михайлівський степ»
Категорія МСОПV (Охоронюваний ландшафт)
47°23′26″ пн. ш. 31°38′03″ сх. д.
Розташування: Миколаївська область,
Новоодеський район
Найближче місто: Тарутине
Площа: 1 343,1 га
Водні об'єкти: Південний Буг
Заснований: 14 серпня 1997
Керівна
організація:
Михайлівська сільська рада, ПП «Арчар Тур», ДП «Миколаївське лісове господарство» та ін.
Країна  Україна

 Михайлівський степ у Вікісховищі

Розташування

Заказник розташований у Новоодеському районі Миколаївської області, на землях запасу Михайлівської сільської ради, ПП «Арчар Тур», ДП «Миколаївське лісове господарство» та ін.

Історія

Ландшафтний заказник місцевого значення «Михайлівський степ» був оголошений рішенням № 13 Миколаївської обласної ради народних депутатів від 14 серпня 1997 року.

Загальна характеристика

Територія ландшафтного заказника місцевого значення «Михайлівський степ», загальною площею 1343,1 га являє собою одну з найбільших ділянок із типовою степовою рослинністю, яка добре збереглася у Правобережній Україні. Вона характеризується цілісною системою балок (Балка Велика Дівка та Кемлича) на лівобережній частині водозбору річки Південний Буг.

Флора

Флору заказника складають рослинні формації ковил Лессінга, волосистої, української, шорсткої, Граффа, а також дуже рідкісні для Правобережної України угрупованні ковили з субдомінуванням катрану татарського.

Багато рослин, що ростуть в заказнику, належать до рідкісних і зникаючих видів, які занесені до Червоної книги України та Європейського червоного списку. Це такі рослини, як: голонасінник одеський, дрік скіфський, еремогоне головчасте, карагана скіфська, астрагал шерстистоквітковий. Багато видів рослин, які хоч і не є рідкісними, мають важливе значення для збереження природного біорізноманіття.

Фауна

Фауна ландшафтного заказника «Михайлівській степ» є типовою для ділянок із природною степовою рослинністю, що збереглися у південній частині Правобережного степу України. В заказнику мешкають цінні види комах, занесені до Червоної книги України: дибка степова, красотіл пахучий, махаон, поліксена, прозерпіна, бражник південний молочайний, сколія-гігант, сколія степова, лярра анафемська, ксилокопа звичайна, джміль глинистий.

Значення

Ландшафтний заказник «Михайлівський степ» має високе природоохоронне значення, яке відповідає статусу природного заповідника. Рекомендовано включити його до складу природного заповідника «Єланецький степ» з обов'язковим вилученням з господарського використання.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.