Модель (професія)

Модель (від фр. modèle) професія або рід діяльності, що має особливості залежно від галузі:

  • у індустрії моди (манеке́нниця[1] або манеке́нник[2]) — діяльність, що передбачає демонстрування моделі одягу на показах заради представлення переваг її, рекламування й участь у процесах виготовлення речей.
  • у рекламі — діяльність, що передбачає позування для ілюстрованих журналів, інших видань, рекламних фільмів, відеокліпів.
  • у мистецтві — діяльність, що передбачає позування перед художником або зображення предметів (образів)

Знаменитості, включаючи акторів, співаків, спортсменів та зірок реаліті-телепрограм, часто беруть участь у конкурсах моделей, крім своєї регулярної роботи. Часто моделювання — це не штатна, основна зайнятість.

Моделі на подіумі (Лісабон, 2008 р.)

Мода

Фітнес-модель позує з гантелею

Моделі, які професійно працюють в індустрії моди, також називаються манекенницями (манекенниками).

Реклама

До моделей, які позують для ілюстрованих журналів, інших видань, рекламних фільмів, відеокліпів, застосовується також термін «фотомодель»

Гламурні моделі позують на червоній доріжці, Голлівуд, 2008 р.

Мистецтво

Людей, що позують перед художником, називають також натурниками або «натурою».

Особливості роботи моделей

Гламурні моделі

Гламурне моделювання зосереджується на сексуальності. Дослідження 2014 року, яке аналізувало профілі моделей гламуру, підрахувало, що середні показники жіночих моделей становили 1,68 м (зріст), 54 кг (вага) та 0,73 (співвідношення талії та стегон)[3].

Альтернативні моделі

Альтернативна модель — це будь-яка модель, що не вписується у звичні характеристики моделей. Категорія може включати панків, готів, фетиш-моделей[4], моделей з татуюваннями[5] або моделей з характерними рисами. Цей тип моделювання, як правило, є чимось середнім між гламурним та артмоделюванням.

Див. також

Примітки

  1. Манекенниця // Словник української мови : в 11 т. — К. : Наукова думка, 1970—1980.
  2. Манекенник // Словник української мови : в 11 т. — К. : Наукова думка, 1970—1980.
  3. Monge-Najera, J. & Vega, K. (2014). Female models in an American glamour website: geographic distribution, modeling limits and income according to their self presentations. Research Journal of the Costa Rican Distance Education University, 6(1), 19-28.
  4. Bianca Beauchamp Cosplay in Latex. Cosplay News Network (амер.). 6 серпня 2017. Процитовано 27 червня 2021.
  5. Cuh_Booom – It's Christie Jay. Cosplay News Network (амер.). 23 грудня 2017. Процитовано 27 червня 2021.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.