Молодіжний націоналістичний конгрес

Молодіжний Націоналістичний Конґрес (МНК) — Всеукраїнська молодіжна громадська організація, яка діє в Україні понад 20 років. МНК засновано Іваном Гавдидою 10 лютого 2001 року з ініціативи Організації Українських Націоналістів (революційної).

Молодіжний Націоналістичний Конґрес
(МНК)
Девіз Вір і дій!
Дата заснування 10 лютого 2001
Тип Молодіжна організація
Голова Сергій Репік[1]
Адреса 01034, м.Київ, Україна, вул. Ярославів Вал 9, прим. 4
Офіційний сайт "Молодіжний Націоналістичний Конгрес"

На даний час це єдина організація, що працює в молодіжному середовищі відповідно до цілей і завдань, поставлених ОУН(р), з роботи з молоддю в сфері вишколу членства, захисту прав та інтересів української молоді, пропаганди ідей українського націоналізму.

Організація є спільнотою молодих людей, які вірять в майбутнє України та власними силами творять його.

МНК має багаторічний досвід діяльності у сфері державної молодіжної політики, зокрема за напрямом національно-патріотичного виховання. Організація поширює отриманий досвід та напрацьовані освітньо-виховні методики на інші молодіжні середовища, шляхом співпраці з центральними та місцевими органами виконавчої влади. З 2008 року МНК реалізовує проекти у партнерстві з Міністерством молоді та спорту України. Організація є учасницею коаліції Реанімаційний пакет реформ та членом громадської спілки «Національне українське молодіжне об'єднання».

Принципи і напрямки діяльності

Місія МНК: Формування генерації освічених, успішних, дієвих українців, які розбудовують державу на ідеях українського націоналізму.

«Вір і дій» — це гасло Конгресу, який об'єднує небайдужу молодь, яка з власної волі та переконань вже зараз береться за різні сфери української справи «не потоком шумних і галасливих фраз», а власними справами

Понад 20 років Молодіжний Націоналістичний Конгрес займається вихованням генерації успішних українців, готових брати відповідальність за державу. За час діяльності організації відбулося близько 750 вишколів, загалом проведено понад 2700 заходів, в яких взяли участь 62000 осіб.

У 2020 році дослідження IREX визначило Молодіжний Конгрес однією з найбільш впливових організацій, які працюють з молоддю в соціальних мережах. Охоплення медіамайданчиків МНК за рік сягає більше мільйона користувачів. Результатом системної та надзвичайно важливої роботи є цінні кадри, які продовжують працювати для України в Організації чи в своїй сфері діяльності з цінностями українського націоналізму. Сьогодні МНК продовжує працювати із молоддю України, бере активну участь в громадсько-політичному житті держави, займається пропагандивною діяльністю.

Завдання МНК:

  • залучення молоді до утвердження та розбудови Української Самостійної Соборної Держави;
  • підвищення громадської та політичної активності української молоді;
  • формування національної свідомості української молоді;
  • захист прав та інтересів української нації;
  • пропаганда ідей українського націоналізму;
  • вплив на формування та реалізацію державної молодіжної політики;
  • посилення національної безпеки України.

Молодіжний Націоналістичний Конгрес — мережева організація, яка залучає молодь до громадської діяльності, використовуючи для цього систему вишколу членства та діяльність в осередках МНК. Для роботи з молоддю МНК використовує різного формату проекти регіонального та національного рівнів.

Напрямки діяльності організації:

Історія

Молодіжний Націоналістичний Конгрес (МНК) створений 10 лютого 2001 року з ініціативи Організації Українських Націоналістів (революційної). Ініціатором, натхненником та опікуном («хрещеним батьком») МНК був Іван Гавдида — заступник Голови Проводу ОУН (2000—2003 рр.).

2001—2005 роки

З перших днів діяльності МНК активно включається у суспільно-політичну діяльність. Під час масових народних протестів акції «Україна без Кучми» затримано на декілька днів арешту 14 членів МНК. Трохи згодом на лаві підсудних опиняється Андрій Стасишин — заступник голови МНК, за участь у антикомуністичних акціях.

МНК ініціює протестні акції «Волинь пам'ятає!» проти спекулятивного і одностороннього висвітлення подій українсько-польського конфлікту 1943 року. Під час силових сутичок із загонами спецпризначення МВС «Беркут» було затримано декілька десятків членів МНК.

МНК стає одним із найактивніших учасників Помаранчевої революції: події у Мукачеві, провідна роль у громадській кампанії «Чиста Україна», комітеті громадянського опору «Український дім», «Студентська хвиля» та організація Добровільних Дружин Охорони Майдану.

Окрім цього, МНК започатковує глобальний гуманітарний проект «Свій до свого по своє»: поширено близько 3 млн примірників україномовної літератури..

2005—2008 роки

Лише 30 травня 2005 року Міністерство Юстиції України офіційно зареєстрував нову загальноукраїнську структуру, під назвою «Всеукраїнська молодіжна громадська організація Молодіжний Націоналістичний Конгрес», головою був Іляш Ярослав Еміліанович.[2]. Також реєструє її символіку та газету «Терен». Заснований і введений в дію Націоналістичний портал, який зараз є офіційним вебсайтом ОУН (р).

З перемогою Помаранчевої революції, 2005 року і в подальшому більшість чільних представників МНК стають державними службовцями (Олег Медуниця — заступник голови Сумської ОДА, у 2012 та 2014 роках — народний депутат України, Олег Вітвіцький — заступник голови Тернопільської облради).

МНК стає одним із найактивніших учасників проведення Маршу УПА, відбуваються силові сутички із представниками російських проімперських організацій та Євразійського Союзу Молоді (ЄСМ). Активно включається до втілення програми «Правда про УПА», як на всеукраїнському, так і на регіональному рівнях. Організовують акції проти сепаратизму у східних областях України. Видано юридичний посібник по запобіганню введення російської мови регіональної.

МНК проводить силову акцію з повернення прихожанам УПЦ КП Катеринославської церкви, що була захоплена представниками російського козацтва та ПСПУ (Вітренко). Під час акцій було заарештовано 33 члени МНК. Порушено, а потім скасовано чотири кримінальні справи. Учасники акцій були представлені до нагородження подячними грамотами та орденом від Патріарха Філарета (УПЦ Київського патріархату).

Налагоджено співпрацю  в проведенні вишкільних таборів та благодійних акцій «Українська книга — Донеччині і Криму» з Лігою Українців Канади (ЛУК), З'єднаним Україно-Американським Допомоговим Комітетом (ЗУДАК) і Союзом Українців у Великій Британії (СУБ).

2008—2010 роки

МНК втілює ряд проектів з роботи в сфері державної молодіжної політики. До профільних комісій при ОДА у 7 регіонах увійшли представники МНК. За участі МНК розроблено «Державну Доктрину молодіжної політики 2009—2015 років». Виконує спільну з Міністерством молоді державну програму з проведення всеукраїнських конференцій та практичних семінарів з табірництва, мандрівництва та самовиживання для молодіжних громадських і патріотичних організацій.

Бере активну участь в акції «Один народ — одна Україна» в Сєверодонецьку проти сепаратиських дій окремих політичних сил та штучного мовного питання.

Організація стає засновником Національного Комітету «Молодіжна Варта: молодь за вами спостерігає!», у рамках якого протягом наступних років впроваджує програму «Суспільство та армія» та проводить акції щодо соціального захисту молоді «Владо! Виконуй обіцяне!».

МНК стає одним з ініціаторів і організаторів «Антитабачної кампанії» та молодіжного руху «Спротив», спрямованих проти українофобської політики влади.

Молодіжний Націоналістичний Конгрес увійшов в ТОП-10 молодіжних громадських організацій України за версією інформаційного ресурсу StudNews (на голосування висувалось понад 30 найвпливовіших молодіжних громадських організацій)[3].

2010—2014 роки

МНК остає учасником коаліції громадських організацій «За вільну від тютюнового диму Україну». Ініціюється збір коштів на встановлення пам'ятника учаснику Карпатської Січі, довголітньому члену ОУН(б) Михайлу Петричку.

МНК разом із ГІ «Оновлення країни» організовують всеукраїнський конкурс агітаційної продукції проти діючої влади «Жодного голосу владі!».

МНК ініціює збір підписів під петицією до ФАРЕ з вимогою виключити з переліку образливих та дискримінаційних символів прапор ОУН-УПА, зображення С.Бандери та Р.Шухевича.

Започатковується всеукраїнська кампанія «Присяга воїна УПА». До заходу долучається молодь з 10 міст України, а також з діаспори.

Долучилися до створення кампанії «Євронаступ». З початком Революції Гідності організовують на Європейські площі точку підтримки мітингувальників.

МНК разом із Євронаступом та Пластом формують загони народної міліції, пізніше вони трансформуються у Самооборону Майдану. На початку грудня МНК створює 14 сотню Самооборону Майдану «Вільні люди». МНКівці у складі 14-ї сотні Самооборони, активно беруть участь у подіях на Майдані. Члена МНК, бійця 14-ї сотні Івана Кізюка, викрадено. Пізніше його буде знайдено у відділку міліції зі звинуваченням у тероризмі.

З початком російсько-української війни МНКівці мобілізуються до батальйонів. Заступником командира з виховної роботи 2-го батальйону Національній Гвардії стає голова Сумського МНК Олександр Бойко, якого буде поранено уламком міни.

МНКівці створюють волонтерську мережу «Вільні люди» для допомоги воїнам АТО.

У найбільших містах проводяться семінари для громадських активістів «Вільні люди: Курс  молодого бандерівця» (пізніше — назву змінено на «Курс Вільних Людей»).[4]

2015—2016 роки

Один із напрямків роботи МНК — міжнародна співпраця та розбудова співпраці з націоналістичними організації Балтії, а також українцями діаспори в США та Канаді.

Організовує спільно з Інститутом національної пам'яті громадську кампанію з декомунізації. Також МНК долучається до роботи штабу гри «Джура», зокрема взяли участь в підготовці виховників та проведенні Всеукраїнського етапу військово-патріотичної гри «Джура-2016: Хаджибейська Січ».

МНК активно долучається до реформування на державному рівні: входить у молодіжну ініціативу «Реанімаційний пакет реформ»[5], міжвідомчу комісію з національно-патріотичного виховання при Кабінеті Міністрів України[6], Громадську Раду при Міністерстві молоді та спорту України[7], долучається до реформування закладів оздоровлення і відпочинку дітей при Міністерстві соціальної політики України.

Реалізує проект «Таборовий сезон» та організовує семінари з громадської активності «Курс Вільних Людей».

Відіграє ключову роль у діяльності всеукраїнської мережі «Вільні Люди», що займається деокупацією України в економічній, інформаційній, культурній сферах, а також протидією сепаратизму та реваншизму.[8]

Активно виступає на міжнародні арені: делегація МНК взяла участь у Світовому форумі українців та Форумі української молоді діаспори, а також у Всесвітньому конгресі кримських татар та форум, присвяченого порушенням прав людини у Криму; у зустрічі з членами «Литовського націоналістичного молодіжного союзу» щодо співпраці з допомоги українським військовим.

2016—2018 роки

Одним із напрямків роботи МНК є формування дієвої генерації українців на засадах українського націоналізму. В 2016 році активно розпрацьовується і запускається в дію проект «Курс Вільних Людей». Він включає лекції, табори «Курс Молодого Бандерівця», та семінари. До «Курсу Молодого Бандерівця» входять регіональні табори: Лицар Чести, Лисоня, Нащадки Героїв, Підпілля.

Курс Вільних Людей (англ. Free People Course) — платформа об'єднання дієвих патріотів — включає в себе цикл заходів неформальної освіти для молоді, яка прагне кращого майбутнього для своєї держави та готова докласти для цього власних зусиль. Учасниками таборів можуть стати всі молоді люди віком 15-22 років, яких цікавлять ідеї патріотизму, подобається вчитися та здобувати нові навички, які готові застосовувати їх для створення кращого майбутнього для України.

МНК долучається до Національної Ініціативи «Стоп Реванш», метою якого є протидія проросійським політикам та «рупорам Кремля», телеканалам Інтер, 112, NewsOne, Zik.

Протягом 2017—2018 років членами Молодіжного Націоналістичного Конгресу було проведено 274 заходи під час яких залучено 17 697 молодих людини до розвитку актуальних українських тем.

Символіка

Емблемою МНК є символ, що складається з кількох елементів:

  • чорний хрест символізує традиціоналізм і вірність християнським ідеалам
  • перехрещені мечі символізують спадкоємність боротьби і готовність стати до боротьби за Ідею Нації
  • голова міфічної тварини («донцовський звір») символізує шляхетність лева, хоробрість вовка і непіддатливість їжака

Поєднання червоної, чорної та білої барв є органічним і традиційним для української геральдики взагалі і для українського націоналізму зокрема.

Червоний колір — колір свободи. Символізує червону українську кров, пролиту за свободу Нації. Чорний колір символізує українську чорну землю, нашу прив'язаність до рідного ґрунту. Білий колір символізує посвяту і чистоту нашої Ідеї.

Прапор МНК — червоно-чорне полотнище — прапор Організації Українських Націоналістів (революційної) і організованого націоналістичного руху в цілому — в центрі якого розташовано емблему Молодіжного Конґресу.

Молодіжний Націоналістичний Конґрес також вшановує eмблему Організації Українських Націоналістів (революційної), прапор Організації Українських Націоналістів (революційної).

Керівництво

  • 10 лютого 2001 — листопад 2002 — Віктор Рог
  • листопад 2002 — лютий 2007 — Олег Медуниця, юридично — до травня 2005 року (до часу реєстрації).
  • лютий 2007 — лютий 2011 — Ярослав Іляш
  • лютий 2011 — лютий 2015 — Сергій Кузан
  • лютий 2015 — лютий 2017 — Іван Кішка
  • лютий 2017 — лютий 2021 — Соломія Фаріон
  • лютий 2021 — Сергій Репік

Примітки

Джерела

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.