Мономотапа

Мономота́па (вірніше Мвене Мутапа) — раннє державне утворення на території Південно-Східної Африки (сучасні Зімбабве і захід Мозамбіку) в межиріччі ЗамбезіЛімпопо, існування якого (підтверджене джерелами) датується ХXVII століттями.

Мономотапа
Герб
Дата створення / заснування 1430
На заміну Зімбабве (держава)
Час/дата припинення існування 1760
 Мономотапа у Вікісховищі

Стіни Великого Зімбабве

Соціально-економічна структура Мономотапи склалася на основі культури Зімбабве.

Найвищого розвитку держава Мвене Мутапа досягла в XIVXV ст. за часи правителів Н'ятсімби Мутоти й Н'янхехве Матопе. У 1560 році було здійснено першу спробув християнізації правителя Негомо Чирісамгуру та його двору.

У Мономотапі при наявності сильної політичної влади верховних вождів з'явилися зародки державного апарату, характерні для військової демократії.

В економічному плані значного розвитку в Мвене Мутапа досягли землеробство, металургія заліза, керамічне виробництво, монументальне кам'яне будівництво, торговельні зв'язки тощо.

У 1693 році Мономотапа, ослаблена в результаті міжусобних воєн та боротьби з португальськими колонізаторами, була завойована племенами розві.

Джерело

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.