Монте-Болька

Монте-Болька — це лагерштетт поблизу Верони, Італія, який був одним з перших місць палеонтологічних знахідок, що зберегли високу якість, відомий європейцям, і досі є важливим джерелом досліджень про тваринний світ еоцену.

лат. Eoplatax papilio: викопна риба-ангел з Монте-Болька

Геологія

Монте-Болька піднявся з дна океану Тетіса під час утворення Альп, в два етапи: один 24 мільйони років тому і один між 30 і 50 мільйонами років тому. Вся формація складається з 19 метрів вапняку, який містить викопні рештки, але в ньому є шари лагерштетту, що містять гарно збережені зразки. Усередині цих шарів риба та інші екземпляри настільки сильно збереглися, що їх органи часто повністю зберігаються у викопній формі, і навіть іноді можна визначити колір шкіри[1]. Розкладання померлих організмів, які потрапляли у мул не траплялося, передбачається, що в грязі, про яку йде мова, було мало кисню.

Історія

Власне місцевість Монте-Болька — це одне конкретне місце поблизу села Болька в Італії, відоме як італ. Pesciara завдяки безлічі надзвичайно добре збережених скам'янілостей еоценових риб[2]. Однак, в загальній околиці є кілька інших споріднених пластів, які також несуть подібні копалини, такі як Монте-Поштале та Монте-Вегроні. Термін «Монте-Болька» вживається взаємнозамінно для позначення одного, оригінального місця або всіх місць разом.

Копалини в Монте-Больки відомі щонайменше з XVI століття та інтенсивно вивчалися в XIX столітті, коли було остаточно доведено, що це скам'янілі залишки мертвих тварин.

Копалини з Монте-Болька зазвичай доступні для продажу у комерційних торговців, а завдяки їх популярності та збереженості регулярно продаються за кілька сотень доларів.

Викопні види

Тварини

Монте-Болька багатий рибою: 250 видів (140 родів, 90 родин та 19 порядків). Крім того тут виявлені головоногі молюски, ракоподібні, медузи та поліхети. Знайдено пташине пір'я та пластинки черепах, а також багато комах. Перелік видів включає:

Рослини

Знайдено прісноводні та сухопутні рослини, зокрема бурі водорості, споріднені до сучасної «морської пальми» (лат. Postelsia palmaeformis)[3].

Примітки

  1. Bellwood D.R., The Eocene fishes of Monte Bolca: the earliest coral reef fish assemblage, Coral Reefs 15, Springer-Verlag 1996, pages 11-19(англ.)
  2. D.J. Bottjer, W. Etter, J.W. Hagadorn, and C.M. Tang, editors (2001). Exceptional Fossil Preservation. Columbia University Press.(англ.)
  3. William Miller, III (13 жовтня 2011). Trace Fossils: Concepts, Problems, Prospects: Chapter 13 "Zoophycos and the Role of Type Specimens in Ichnotaxonomy by Davide Olivero. Elsevier. с. 224–226. ISBN 978-0-08-047535-6. Процитовано 1 квітня 2013.(англ.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.