Морський ананас

Морськи́й анана́с (Halocynthia roretzi) — їстівна асцидія, що вживається у їжу переважно в Японії, де вона відома як «гоя» (ホヤ, hoya) або «мабоя» (マボヤ, maboya), та Кореї, де вона відома під назвою «монґе» (кор. 멍게).

?
Морський ананас
Час існування: Latest Ediacaran - Recent

Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Покривники (Urochordata)
Клас: Асцидії (Ascidiacea)
Ряд: Stolidobranchia
Родина: Pyuridae
Рід: Halocynthia
Halocynthia roretzi
(Von Drasche, 1884)
Посилання
Вікісховище: Halocynthia roretzi
NCBI: 7729

Морські ананаси відомі як за свій незвичайний вигляд, описаний журналістом Ніком Точесом як «щось, що могло виникнути тільки в галюцинаційній екосистемі, можливо створеній за фантазіями наречених Сатани»[1], та за свій особливий смак, описуваний як «щось, що нагадує розчин йоду»[1] і «каучук, занурений в аміак»[2]. Проте, шанувальники стверджують, що смак добре йде з саке[3]. Аромат створюється ненасиченим спиртом сінтіаолом, який присутній в незначній кількості[3].

У Японії морський ананас частіше всього вживають у їжу у вигляді сашімі: тварину просто розрізають вертикально, видаляють внутрішні органи і подають їх з соєвим соусом та оцтом. Інколи його солять, коптять, смажать або сушать[3]. У Кореї морський ананас також вживається у вигляді кімчі.

Морські ананаси живуть на мілководді, зазвичай прикріпившись до скель або штучних структур. Halocynthia roretzi пристосований до холодної води та може жити при температурі між 2 і 24 °C, але оптимальна температура становить близько 12 °C[4].

Комерційне вирощування морських ананасів почалося в 1982 році, коли в Кореї почали щорічно виробляти 39 тонн[4]. Виробництво досягло піку у 42 тис. тонн в 1994 році[4]. За даними Всесвітньої сільськогосподарської організації, повне світове виробництво в 2006 р. склало 21,5 тис. тонн, загальною вартістю близько 18 млн дол. США[3], у тому числі 16 тис. тонн в Японії, зокрема 12,163 тонн в префектурі Міяґі[3].

Посилання

  1. "If You Knew Sushi", Nick Tosches, Vanity Fair, June 2007. Архів оригіналу за 25 червня 2013. Процитовано 20 червня 2007.
  2. Rowthorn, Chris; Andrew Bender, John Ashburne, and Sara Benson (2003). Lonely Planet Japan. Lonely Planet. ISBN 1740591623.
  3. Nguyen, T.T.T. (April 2007). Aquaculture of sea-pineapple, Halocynthia roretzi in Japan. Aquaculture Asia. XII No. 2: 21–23.
  4. NOAA: Korea-US Agriculture: Sea squirt. Архів оригіналу за 25 червня 2013. Процитовано 15 червня 2007.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.