Мрія першокурсника

Мрією першокурсника (англ. Freshman's dream) часто називають помилку , де є дійсним числом (зазвичай додатним цілим, більшим за ). Таку помилку можна зустріти в школі і у студентів початківців коли вони підносять до степеня суму дійсних чисел. Коли , легко побачити чому це не так: можна обчислити як використовуючи дистрибутивність. Для більших додатних цілих значень , правильний результат задається біномом Ньютона.

Ілюстрація мрії першокурсника у двох вимірах. Кожен бік квадрата завдовжки X+Y. Площа квадрата це сума площ жовтої області (=X2), зеленої області (=Y2) і білих областей (=2×X×Y).

Також «мрією першокурсника» іноді називають теорему, яка стверджує, що для простого числа , якщо і це члени комутативне кільце характеристики , тоді . У цьому випадку, «помилка» насправді дає коректний результат, оскільки ділить всі біноміальні коефіцієнти окрім першого і останнього.

Приклади

  • , але .
  • зазвичай не дорівнює . Наприклад, , що не дорівнює . У цьому прикладі, помилка сталась із показником .

Проста характеристика

, , — просте

Використаємо біном Ньютона:

З іншого боку, ділиться на для , отже

.

Таким чином, з характеристикою мрія першокурсника стає чинною тотожністю. Цей результат демонструє, що піднесення до степеня породжує ендоморфізм, відомий як ендоморфізм Фробеніуса кільця.

Див. також

Примітки

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.