Музей історії міста Хмельницького

Музей історії міста Хмельницького є культурно-освітнім та науково-дослідницьким закладом, заснованим Хмельницькою міською радою 1996 року.

Музей історії міста Хмельницького
Тип музей
Країна  Україна
Розташування Хмельницький, вул. Проскурівська, 30
Засновано 1996 рік
Фонд понад 5500 предметів
Директор Барабаш Галина Іванівна
Сайт mimh.org.ua

Розташування

Розташований музей в колишній будівлі «Промбудбанку» (кінець 1960-х років), що на вул. Проскурівській, 30. Свої двері він відчинив на День міста у вересні 1996 року (головний архітектор-дизайнер проекту — член спілки дизайнерів України, засновник її обласного осередку, лауреат всеукраїнських конкурсів, хмельничанин Леонід Коваленко).

Експозиція

Зали музею розповідають про часи утворення міста, його життя і побут у польсько-литовську добу, за часів Російської імперії, Радянської України; знайомлять з його містами-побратимами. Найсвітліша і простора зала музею віддана мистецтву. Тут з успіхом проходять, змінюючи одна одну, різножанрові художні та фотовиставки, що демонструють роботи художників та аматорів міста.

Окремі розділи експозиції присвячені подіям Революції гідності та АТО (російсько-української війни). Поповнюється розділ, присвячений Українській революції 1917-1921 років.

«Ніч музеїв»: вуличне театралізоване дійство, влаштоване музеєм історії міста Хмельницького

Цікаві культурно-масові акції, що проводяться музеєм, вже кілька років поспіль виходять за стіни закладу назустріч відвідувачам і відбуваються просто неба в пішохідній зоні однієї з головних вулиць міста — вул. Проскурівської — за участі місцевих громадських організацій та творчих колективів міста.

Відзнака Хмельницької облдержадміністрації «За заслуги перед Хмельниччиною» з колекції фалеристики музею історії міста Хмельницького

Колекція музейних предметів в кількості понад 5,5 тисячі одиниць є державним фондом і постійно поповнюється. Характерною ознакою музею є його дивовижна камерність, «домашність». Здається, що бабуся-історія почувається тут дуже затишно й органічно. Експонати, представлені в музеї, різні за характером та тематикою, але їх поєднує зв’язок з історією міста Хмельницького. Якнайкраще сфокусувати погляд відвідувачів на історії міста та наблизитись до неї у 2012 році допомагають нещодавно зібрана колекція місцевої фалеристики (нагрудних знаків, нагород, відзнак, значків, випущених у Хмельницькому) та експозиція ретрофотографії «Історія з сімейних альбомів», яка постійно поповнюється за безпосередньої участі відвідувачів.

Філія

Музей історії міста має філію. У маленькому столітньому будинку на вулиці Шевченка, 3/1 оселилася історія Проскурівського підпілля. Враховуючи потужність місцевої підпільної організації та її значну антифашистську діяльність в окупаційні роки в місті Проскурові, 25 березня 1994 року за ініціативи ветеранів – членів Проскурівської окружної підпільно-партизанської організації та за підтримки тодішнього міського голови Михайла Чекмана відбулося відкриття музею Проскурівського підпілля. Подія ця була присвячена 50-річчю визволення міста. Через два роки музей став філією музею історії міста. Після капітального ремонту та реекспозиції у 2011 році 24 вересня в ознаменування Дня партизанської слави відкрились двері оновленого музею Проскурівського підпілля (автор проекту оновлення музею – член Національної спілки художників України Володимир Карвасарний).

Оновлена експозиція музею Проскурівського підпілля дає можливість учнівській молоді докладніше вивчити історію свого міста і дізнатися про його хоробрих захисників, які боролися за незалежність Проскурова, про партизанський рух і визволення рідної землі від німецьких нацистських загарбників. І сьогодні музей Проскурівського підпілля постійно поповнюється новими цікавими матеріалами про події Другої світової війни.

Джерела

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.