Муна (острів)

Муна (індонез. Pulau Munaангл. Muna) — острів у провінції Південно-Східне Сулавесі, Індонезія. Має загальну площу 2889 км², за цією величиною острів займає 167-ме місце у світі. Розташований на південний схід від острова Сулавесі.

Муна
Географія
5°00′ пд. ш. 122°30′ сх. д.
Місцерозташування Південно-Східна Азія,
море Флорес
Акваторія Банда
Група островів Малайський архіпелаг
Площа 2889  км² 
Довжина 93,4  км
Ширина 48,5  км
Найвища точка 91 м
Країна
 Індонезія
Регіон Південно-Східне Сулавесі
Адм. одиниця Південно-Східне Сулавесі
Населення 268 140 осіб (2010)
Муна
Муна (Індонезія)
Муна
Муна (Сулавесі)

 Муна у Вікісховищі

Географія

Острів Муна розташований в південній частині індонезійської провінції Південно-Східне Сулавесі, відділений вузькими протоками від островів Сулавесі (11 км), Бутон (0,53 км) та Кабаєна (24 км). Довжина — 93,4 км. Найбільша ширина — 48,5 км. Для південного і південно-східного узбережжя характерне чергування виступів суші з глибокими затоками.

Острів сформувався в період 208 — 35 млн років тому, в результаті декількох зсувів тектонічних плит. Особливістю місцевого ландшафту є горбиста місцевість з вузькими долинами та прибережними низовинами. Частина острова вкрита лісами, в яких збереглися рідкісні види флори і фауни. Значним багатством відрізняється підводний світ прибережних коралових рифів.

Клімат — тропічний пасатний. З травня до жовтня триває сухий сезон.

Історія і культура

З часів середньовіччя острів Муна знаходився в залежності від держави Бутон. Звідси вивозили цінні види деревини. У 1950 році острів увійшов до складу Індонезії.

Корінними жителями Муни є народ Муна, або Вуна, який говорить на власній індонезійській мові. Головними заняттями остров'ян є землеробство, вирощування рису і бульбових культур. Важливу роль в харчуванні також грають збір саго, морських молюсків і водоростей. Переважаюча релігія іслам.

Див. також

Панорама

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.