Мідицеві

Мідицеві, або землерийки (Soricidae) — родина ссавців з ряду мідицеподібні (Soriciformes) надряду комахоїдних (Insectivora).

Мідицеві
Період існування: середній еоценнаш час
Мідиця звичайна (Sorex araneus) — типовий вид
Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Комахоїдні (Eulipotyphla)
Родина: Мідицеві (Soricidae)
G. Fischer, 1817
Підродини
Вікісховище: Soricidae

Таксономія

Це четверта за видовим багатством родина ссавців, що має 376 сучасних видів. До мідицевих належать найдрібніші ссавці світової фауни і фауни Європи. За останнім зведенням «Ссавці Світу» (Wilson, Reeder, 2005), види цієї родини об'єднуються в такі 26 родів (за абеткою):

    • підродина Myosoricinae (часто у складі попередньої)

Мідицеві не споріднені з деревними та слоновими землерийками, яких разом з мідицями нерідко (особливо в давніх працях) відносять до класу понять "землерийки".

Мідицеві у фауні України

У фауні України родина Soricidae представлена трьома родами мідиця, рясоніжка та білозубка. При цьому у кожній місцевості живе, як правило, не більше 1-2 видів кожного з цих трьох родів. Три види з числа відомих в складі сучасної фауни України мідиця альпійська (Sorex alpinus), рясоніжка мала (Neomys anomalus) і білозубка білочерева (Crocidura leucodon) — внесені до "Червоної книги України" (2009).

Морфологія

Розміри малі і дуже малі. До цієї групи належать найдрібніші ссавці світової фауни і фауни Європи. Через малі розміри мідиць інколи вважають мишами, проте за всім комплексом морфологічних ознак мідицеві відносяться до (над)ряду комахоїдних (Insectivora). Мідицеві мають видовжений у хоботок носовий відділ, у них ноги з п'ятьма пальцями.

Поширення

Поширені по всьому світу: з головних районів помірного поясу лише Нова Гвінея, Австралія і Нова Зеландія не мають рідних до них представників родини Soricidae; в Південній Америці вони зустрічаються лише на крайній півночі.

джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.