Міжнародна федерація фармацевтичних виробників та асоціацій

Міжнародна федерація фармацевтичних виробників та асоціацій (англ. International Federation of Pharmaceutical Manufacturers & Associations, IFPMA) — торгова асоціація, яка представляє фармацевтичні компанії у всьому світі. Була утворена в 1968 році, штаб-квартира в Женеві, Швейцарія.

Міжнародна федерація фармацевтичних виробників та асоціацій
Дата створення / заснування 1968
Розташування штаб-квартири Женева
Офіційний сайт

Цілями асоціації є захист свободи конкуренції та прав інтелектуальної власності в фармацевтичній індустрії, ефективне фукціонування системи забезпечення якості лікарських засобів; протидіяння поширенню фальсифікованої продукції та підробок на міжнародному ринку лікарських засобів.

2009 року в Україні була створена національна Асоціація представників фармацевтичних виробників України (The Association of the International Pharmaceutical Manufacturers (АІРМ) in Ukraine), яка з 2013 року є членом IFPMA.

У 2012 році IFPMA випустила посилений кодекс етики та професійних стандартів.

Керівництво федерації

  • д-р. Жан-Кристоф Тельє (Jean-Christophe Tellier, Франція) — президент IFPMA (з 2015), д-р мед.наук (фах ревматологія), підприємець та менеджер з досвідом керівницва міжнародних фармацевтичних компаній UCB SA, MacroGenics, Novartis та ін.[1]
  • д-р. Ішао Тешіроґі (Isao Teshirogi, Японія) — віце-президент IFPMA, президент та головний виконавчий директор компанії Shionogi & Co., Ltd. (Осака)
  • д-р. Альберт Бурла (Греція) — віце-президент IFPMA, голова та головний виконавчий директор фірми Pfizer Inc.

Цікаві факти

На початку травня 2021 адміністрація президента США Джо Байдена підтримала вимоги відмови патентного захисту виробництва вакцин проти Covid-19 під час пандемії та дефіциту вакцин у бідних та слаборазвинутих країнах. Це рішення США було підтримане Росією, але не було підтримане ЄС, уряд Німеччини виступив проти нього. Міжнародна федерація IFPMA, назвала позицію США такою, що розчаровує, а також «помилковою спробою знайти просте вирішення складної проблеми»[2]. «Відмова від патентів на вакцини COVID-19 не призведе до збільшення виробництва і не надасть практичних рішень, необхідних для боротьби з цим глобальною кризою в галузі охорони здоров'я.»[3]

Зноски

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.