Міжнародний республіканський інститут

Міжнародний республіканський інститут (англ. International Republican Institute, МРІ) неприбуткова та непартійна міжнародна організація, яка працює над утвердженням свободи та демократії в усьому світі.[1]

Міжнародний республіканський існтитут
Абревіатура IRI
Гасло Advancing Democracy Worldwide
Тип фонд
Засновано 1983
Правовий статус фонд
Країна  США
Штаб-квартира Washington, DC,
United States
Президент Деніел Тваінінг
Вебсайт IRI.org

 Міжнародний республіканський інститут у Вікісховищі

МРІ був заснований у квітні 1983 року як неприбуткова та непартійна організація, що задекларувала своєю місією "просування демокраїни та свободи. Ми поєднуємо людей з їхньою владою, допомагаємо політикам бути більш відповідальними до громадян та мотивуємо людей брати активнішу участь у політичних процесах"[2].

МРІ допомагає політичним партіям діяти більш конкретно та відповідально, підтримуючи участь громадян у розробці державної політики, та сприяючи збільшенню ролі соціально маргіналізованих верств населення, включно з жінками та молоддю, у політичному процесі.

У 2018 році сенатор США від штату Аризона Джон Маккейн, після 25 років служби у якості Голови Правління поінформував Правління МРІ про складання своїх повноважень та рекомендував сенатора США від штату Аляска Дена Саллівана у якості наступника[3].

Діяльність

Міжнародний республіканський інститут з 1994 року МРІ розпочав співпрацю з Україною для просування належного врядування, зміцнення державних і громадських інститутів та об’єднання зусиль у країні на етапі перехідної демократії[4].

Зосереджуючи свою діяльність на регіональному та місцевому рівнях, МРІ працює з місцевими партійними осередками, громадськими організаціями та органами місцевого самоврядування по всій території країни в рамках програм, що фінансуються Міністерством закордонних справ та торгівлі Канади (Global Affairs Canada), Національним фондом на підтримку демократії та Агентством США з міжнародного розвитку.

Основні напрямки роботи:

  • Розвиток багатопартійних політичних систем
  • Розбудова демократичного врядування
  • Розширення можливостей і прав жінок
  • Підтримка ініціативи громадянського суспільства
  • Молодіжне лідерство
  • Зміцнення виборчих процесів
  • Вивчення громадської думки

Жіноча Демократична Мережа

«Українська жіноча демократична мережа»[5] – це горизонтальна регіональна мережа, що об’єднує понад 300 активних жінок-лідерок, чинних депутаток і посадових осіб органів місцевого самоврядування з усіх куточків України із представницями органів державної  влади задля просування спільних інтересів та утвердження рівних прав і можливостей жінок і чоловіків.

Всеукраїнська громадська організація «Українська жіноча демократична мережа» як частина Жіночої демократичної мережі (Women`s Democracy Network[6]) і складова глобальної ініціативи Міжнародного республіканського інституту розпочала свою роботу в Україні на початку 2017 року.

В Україні Мережа функціонує на принципах самоорганізації ініціативних жінок задля зміцнення їх лідерського потенціалу та поліпшення статусу жінок в суспільно-політичному житті країни та своїх громад. Мережа покликала забезпечити «спільний голос» для представництва інтересів жінок у політичних структурах, а також забезпечити зв’язок між сьогоднішніми та майбутніми жінками-лідерками в Україні за допомогою навчальних і менторських програм, обміну досвідом і кращими практиками.

Пріоритетні напрямки діяльності Мережі:

  • сприяння консолідації жінок у політиці шляхом створення в органах місцевого самоврядування депутатських груп, спрямованих на відстоювання інтересів жінок у політичних структурах і досягнення гендерної рівності;
  • забезпечення достримання гендерного балансу в органах влади та місцевого самоврядування шляхом лобіювання гендерних квот у партійних статутах та виборчому законодавстві, що передбачає звернення до партійних лідерів, народних депутатів і комітетів Верховної Ради із закликом дотримуватися гендерних квот та встановити відповідальність для партій за порушення даного принципу.

Цікаві факти

  • 2012 року верхня палата російського парламенту заявила про те, що МРІ загрожує національній безпеці РФ.[7]

Примітки

  1. International Republican Institute, Right Web, 27.02.2012. Архів оригіналу за 15.07.2009. Процитовано 25.01.2016.
  2. Who We Are: The International Republican Institute. www.iri.org. Процитовано 10 вересня 2019.
  3. https://www.facebook.com/josh.rogin. Opinion | John McCain passes the torch at the International Republican Institute. Washington Post (англ.). Процитовано 10 вересня 2019.
  4. Про IRI-Україна. IRI Ukraine (укр.). Процитовано 10 вересня 2019.
  5. Українська жіноча демократична мережа. IRI Ukraine (укр.). Процитовано 10 вересня 2019.
  6. Welcome | Women's Democracy Network. www.wdn.org. Процитовано 10 вересня 2019.
  7. Human rights: closing down of Russian Memorial NGO; Uzbekistan; Mexico. European Parliament. 2014.

Див. також

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.