Фонд

Фонд[1] (фр. fonds, походить від лат. fundus — «основа, дно») — запаси, ресурси, нагромадження, капітал. Інша назва фонда́ція, фу́ндуш.

  1. Фонд[2] — ресурси, запаси, нагромадження держави, підприємства і т. ін. || Матеріальні цінності, що здійснюють кругооборот у процесі виробництва.
  2. Фонд — кошти або матеріальні цінності, що мають цільове призначення, використовуються з певною метою. || Кошти, цінності, які нагромаджуються звичайно шляхом збирання для кого-, чого-небудь. || мн., розм. Готові гроші.
  3. Фонд — цінні папери, що дають прибуток у вигляді точно встановленого процента.
  4. Фонд — організація для надання матеріальної допомоги творчим працівникам (науковцям, письменникам, художникам і т. ін.). Неурядова неприбуткова структура, котра має свій засновницький фонд, та керується радою опікунів чи директорів, яка створена для служіння загальному добробуту. Фонди є основними інституціями на заході, через які приватні кошти та інші ресурси передаються громаді. Їх юридичний статус та значення для суспільства є різними в кожній країні. В Англії та Вельсі еквівалентом терміну «фонд» є термін «благодійна установа». Фонди відіграють важливу роль в таких країнах як: Сполучені Штати Америки, Німеччина, Нідерланди, Скандинавські країни, Іспанія та Італія. Для Франції та інших країн Європи їхнє значення менше. У деяких країнах їхня діяльність регулюється статутним правом, в інших — загальним правом або судом. У деяких країнах фонд не може бути створений без попереднього дозволу державних органів.

Примітки

  1. Етимологічний словник української мови : у 7 т. : т. 6 : У  Я / укл.: Г. П. Півторак та ін ; редкол.: О. С. Мельничук (гол. ред.) та ін. К. : Наукова думка, 2012. — Т. 6 : У — Я. — 568 с. — ISBN 978-966-00-0197-8. т. 6, стр. 117
  2. Фонд lingvolive.com

Джерела

Посилання

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Фонд

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.