Мікроміцети

Мікроміце́ти (англ. micromycetes) або мікрогриби́ (англ. microfungi) — це гриби (еукаріотичні організми), як-от пліснява, борошниста роса, іржа, які мають мікроскопічні спороутворювальні структури[1]. Вони характеризуються трубчастим верхівковим ростом та мають клітинні стінки, що складаються з хітину, полімеру N-ацетилглюкозаміну. Мікроміцети парафілетична група, яка відрізняється від макроміцетів лише відсутністю великого багатоклітинного плодового тіла. Вони повсюдно поширені у всіх наземних, прісноводних та морських середовищах і ростуть на рослинах, комахах, волосі, шкірі, в рубці жуйних, ґрунті та воді. Велика частина грибкового тіла складається з мікроскопічних ниток, що називаються гіфами, які пронизують субстрат, на якому вони ростуть. Міцелій мікроміцетів продукує спори, які переносяться повітрям, поширюючи у такий спосіб мікроміцета.

Мікроміцет Spinellus fusiger на макроміцеті Mycena haematopus

Багато видів мікроміцетів є нешкідливими, існують, наприклад, як ґрунтові сапротрофи, які здебільшого не помічаються людьми. Багато тисяч видів мікроміцетів зустрічаються в лишайниках, утворюючи симбіотичні взаємовідносини з водоростями. Інші мікроміцети, як-от представники родів Penicillium, Aspergillus та Neurospora, були вперше виявлені як пліснява, що спричиняє псування фруктів та хліба.

Деякі види мають комерційну цінність. Види роду Penicillium застосовуються у виробництві блакитних сирів та використовуються як джерело антибіотику пеніциліну, відкритого Александером Флемінгом у 1928 році, заразом Fusarium venenatum використовується у виробництві мікопротеїнових харчових продуктів.

Шкідливі мікроміцети

Мікроміцети можуть бути шкідливими та спричиняти хвороби рослин, тварин і людини з різним ступенем тяжкості та економічним впливом. Наприклад, мікоз стопи спричиняється видами мікроміцетів з роду Trichophyton. Мікроміцети також можуть викликати хвороби сільськогосподарських культур та дерев.

Різноманіття

Вважається, що в США існує приблизно 13 000 видів мікроміцетів на рослинах або рослинних продуктах. З огляду на кількість видів, згаданих у літературі, та представлених у колекціях, кількість відомих у США мікроміцетів оцінюється у 29 000 видів. У районах світу, де гриби добре вивчені, співвідношення судинних рослин до грибів становить приблизно 6 до 1[2]. Це свідчить про те, що в США може існувати близько 120 000 видів грибів[3] та 1,5 млн у всьому світі.

Див. також

Посилання

  1. Cannon, Paul F.; Sutton, Brian C. (2004). Microfungi on Wood and Plant Debris. Biodiversity of Fungi. Elsevier. с. 217–239. ISBN 978-0-12-509551-8. doi:10.1016/b978-012509551-8/50014-3.
  2. Hawksworth, D.L. (1991) The fungal dimension of biodiversity: magnitude, significance and conservation. Mycological Research 95, 641-655
  3. Number of species of microfungi in the United States. biology.usgs.gov. Архів оригіналу за 27 вересня 2006. Процитовано 29 березня 2007.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.