Набережна Рошен

Набережна Рошен набережна у місті Вінниця по лівому березі річки Південний Буг напроти острова Кемпа, на південь від Центрального мосту. Навпроти набережної на річці Південний Буг розташований найбільший в Європі світломузичний фонтан.

Набережна Рошен
Вінниця
Набережна Рошен. Ліворуч острів Кемпа, на річці — конструкції фонтану Roshen, на набережній — глядацький амфітеатр
Набережна Рошен. Ліворуч острів Кемпа, на річці — конструкції фонтану Roshen, на набережній — глядацький амфітеатр
Назва на честь компанії «Roshen»
Загальні відомості
Протяжність 0,7 км
Координати початку 49°14′04″ пн. ш. 28°28′58″ сх. д.
Координати кінця 49°13′51″ пн. ш. 28°29′03″ сх. д.
Будівлі, пам'ятки, інфраструктура
Підприємства фабрика компанії «Roshen»
Зовнішні посилання
У проєкті OpenStreetMap пошук у Nominatim
На карті
На карті населеного пункту
Мапа
 Набережна Рошен у Вікісховищі
Набережна до реконструкції

Набережна носить ім'я кондитерської компанії Roshen, фабрика якої розташована на березі. Офіційно назву дано 19 серпня 2011 року депутатами Вінницької міської ради. За це рішення проголосували 38 з 42 депутатів, присутніх на сесії міської ради.[1][2] Урочисте відкриття набережної і фонтану відбулося 4 вересня 2011 року.

Дамба, що захищає низький лівий берег міста, була зведена після повені 1956 року. У 2010 році відтинок дамби довжиною 700 метрів від Центрального мосту до фабрики «Рошен» був повністю перебудований. Облаштування набережної і спорудження фонтану стало значним соціально-культурним проектом, який було повністю реалізовано за рахунок інвестицій Фонду Петра Порошенка, який взяв на себе усі витрати з реконструкції набережної довжиною 700 м, встановив нову мережу освітлення та здійснює облаштування прилеглої території площею 16,5 тисяч м². Загальна вартість проекту набережної Рошен і Фонтана перевищує 70 млн грн.[3]

Під час реконструкції набережної було проведено розширення нижнього та верхнього променадів з 15845 до 16493 кв. м. Проведено розчищення русел річок Вінничка та Південний Буг, а також аванкамери насосної станції. На території ділянок двох скверів влаштовано пішохідні доріжки, встановлено дитячий майданчик з спеціальним антитравмовим покриттям. Для забезпечення зручних зв'язків між прогулянковою алеєю та територією, розташованої нижче рівня верхнього променаду влаштовано різноманітні типи сходинкових маршів, а також пандуси для осіб з обмеженими фізичними можливостями.

Після реалізації проекту відбулася стабілізація берегової лінії, відновлення та розширення акваторії. Відновлення нижнього променаду надало можливість поліпшення умов відпочинку біля води. Фонтан розташований в руслі річки Південний Буг й має довжину 140 метрів і висоту струменя до 60 м. Встановлення світломузичного фонтану, з можливістю відео проектування, найбільшого в Європі, надає можливість отримати незабутні емоційні враження від світло-відео-музичних шоу.

У 2012 році фонд Петра Порошенка й кондитерська корпорація ROSHEN вклали в набережну й фонтан додатково 6,5 мільйонів гривень. За ці кошти була проведена модернізація фонтану, яка містила в собі встановлення трьох додаткових лазерних систем, які дозволяють значно збільшити кількість спецефектів, таким чином розширити репертуар і зробити програму вінницького фонтану різноманітнішою. Були прокладені додаткові кабельні системи; встановлено акустичні системи й допоміжні системи звуку, що посилює якість і сприйняття самої шоу-програми фонтану. Також було продовжено роботу з реконструкції набережної Рошен. Придбано й встановлено нову систему зрошення газонів, проведено благоустрій набережної та майже завершено її озеленення.

трибуни

Відзнаки

У 2012 році до Дня будівельника проведено всеукраїнський конкурс на найкращі будинки і споруди, збудовані та прийняті в експлуатацію протягом 2011 року. За підсумками конкурсу набережна Рошен та світломузичний річковий фонтан Рошен у Вінниці стали переможцями у номінації «інженерні споруди та об'єкти транспортної інфраструктури».[4] Під час розгляду робіт до уваги брались вартісні показники, актуальність, якість виконання, архітектурна виразність, технологічні новинки, актуальність та соціальне значення для регіону.

Див. також

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.