Напади на жінок у Німеччині (2016)

Новорічні напади на жінок у Німеччині (нім. Sexuelle Übergriffe in der Silvesternacht 2015/16) — масові напади на жінок напередодні Нового 2016 Року.

Мер Кельна Генрієтта Рекер на прес-конференції 6 січня 2016

Інциденти

Вокзал міста Кельн вночі

Перші і найзначніші інциденти, серед яких пограбування, сексуальні домагання і зґвалтування (повідомляється про два випадки).

За даними поліції, станом на 5 січня 2016 року було відомо про 90 випадків нападу, зокрема, 15 жінок заявили про домагання, а також зареєстровано одну заяву про зґвалтування. До того ж постраждалі розповіли, що нападники забирали в них сумки, мобільні телефони та гаманці. У натовп святкуючих містян влилася група з 1000 чоловіків «північноафриканської» або «арабської» зовнішності, які влаштували «полювання на жінок». До 12 січня у поліцію міста надійшло понад 650 заяв .

Федеральне відомство кримінальної поліції Німеччини пообіцяло вивчити феномен «таххаруш», під яким в арабських країнах розуміється колективне сексуальне домагання: молоді чоловіки оточують жінку, починають кричати непристойні речі, намагатися доторкнутися і відібрати особисті речі. Про такі випадки повідомлялося, наприклад, під час революції в Єгипті, де домаганням піддавалися жінки-кореспонденти на площі Тахрір. У Німеччині подібних пригод досі не реєстрували.

Поширення

Повідомлення поліції на німецькій та арабській у винагороді за допомогу у процесі розслідування інциденту

Крім Кельна схожі інциденти мали місце як в інших містах Німеччини (Берлін, Гамбург, Дюссельдорф, Штутгарт), так і в Швейцарії (Цюрих) і Австрії (Зальцбург).

Реакція

Ефект від скандалу був посилений тим, що поліція протягом декількох днів приховувала справжні масштаби події, також на ситуацію не відразу відреагували німецькі ЗМІ, а мер Кельна Генріета Рекер порадила німецьким жінкам змінити свою поведінку в громадських місцях — «ходити групами» і «дотримуватися дистанції витягнутої руки», що викликало шквал критики і жартів.

Особливу заяву щодо ситуації в країні зробила канцлер Німеччини Ангела Меркель. Голова поліції Кельна достроково відправлений на пенсію . У ряді міст Німеччини пройшли демонстрації, що засудили напад, частина з них при цьому мала також антиімміграційну спрямованість, частина закликала протистояти ворожому ставленню до мігрантів. Окремий мітинг проти нападів, сексизму та расизму був проведений сирійськими і афганськими біженцями.

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.