Науково-технічна бібліотека Вінницького національного технічного університету

Науково-технічна бібліотека Вінницького національного технічного університету — одна з найбільших книгозбірень вищих навчальних закладів Подільського регіону України[1].

Науково-технічна бібліотека Вінницького національного технічного університету
НТБ ВНТУ
бібліотека ВНТУ
49°14′02″ пн. ш. 28°24′44″ сх. д.
Країна:  Україна
Тип: університетська
Складова ВНТУ
Розташування Вінниця
Адреса 21021, Хмельницьке шосе, 95
Заснована 1960
Фонди: 859 864
Площа приміщень: 2775 м²
Сайт: lib.vntu.edu.ua

Історія бібліотеки

Бібліотека заснована у 1960 році одночасно з відкриттям загальнотехнічного факультету Київського інституту харчової промисловості. Одним із перших розпоряджень новоствореного вишу був наказ про заснування бібліотеки. 180 студентів першого курсу стали читачами бібліотеки. Бібліотека займала одну кімнату в будівлі Вінницького політехнічного технікуму. Перший бібліотекар - Марія Миколаївна Щегоцька, яка в квітні 1965 року була призначена завідувачкою бібліотеки. Перед нею стояло стратегічне завдання — сформувати фонд літератури, який відповідав би потребам навчального процесу, а також різноманітним інтересам студентів, викладачів. Частину книг передала в дар бібліотека КПІ, а також інші бібліотеки, підприємства (завод «Маяк»), викладачі. Внаслідок звернень до обмінних фондів бібліотек України, магазину «Книга — поштою» на кінець 1960 року бібліотечний фонд зріс до 6000 примірників - ядро книгозбірні.

В 1961 р. факультет став складовою частиною Київського політехнічного інституту, а в 1962 р. на базі нього був створений Вінницький філіал КПІ.

В 1967 р. бібліотека переїхала в новозбудований навчальний корпус №2.

В 1970 р. у бібліотеці створено відділ обслуговування читачів, до складу якого ввійшов навчальний абонемент і читальний зал. Бібліотечний фонд швидко зростав, поповнювався новими надходженнями. В 1975 році він нараховував 241800 примірників, в тому числі підручників - понад 88 тис. примірників.

В 1974 р. на базi Вiнницького фiлiалу КПІ було створено Вiнницький полiтехнiчний iнститут (ВПІ) - сьомий в Українi в цiй групi вищих навчальних закладів.

В 1980 р. для кращого обслуговування студентів 1 курсу бібліотекою ВПІ впроваджено груповий метод видачі підручників, який застосовується і донині з врахуванням впровадження автоматизованої книговидачі.

В 1981 р. в інженерно-будівельному корпусі відкрито абонемент та читальний зал.

В 1983 р. для забезпечення якісного обслуговування читачів відділ обслуговування розділено на 3 частини: відділ навчальної літератури, відділ наукової літератури, відділ літератури з питань будівництва.

В 1984 р. створено відділ основного книгозбереження.

В 1986 р. бібліотека переїздить до новозбудованого головного навчального корпусу, де знаходиться і сьогодні.

Структура бібліотеки

Керування бібліотекою здійснює директор, який підпорядкований ректорові (проректорові) і є членом Вченої ради університету. Структуру та штати бібліотеки затверджує ректор університету. У бібліотеці функціонують 6 структурних підрозділів.

Фонди бібліотеки

На 01.01.2020 р. інформаційний потенціал книгозбірні складає 863 110 пр. на паперових та електронних носіях, який за своїм складом повністю відповідає профілю університету і щорічно поповнюється на 8-10 тис. нових документів. До послуг користувачів більше 120 періодичних фахових видань, в т. ч. міжнародних. Всі інформаційні ресурси книгозбірні доступні для використання, пошук ведеться цілодобово через електронний каталог та web-сайт бібліотеки.

Обслуговування користувачів

Бібліотека щорічно надає послуги понад 7 тис. користувачам, яким видається більше 700 тис. прим. документів.

Проєкти бібліотеки

Інформаційно-освітній проєкт «Науку творять обрані»

Мета проєкту – популяризація наукових надбань вчених Вінницького національного технічного університету, висвітлення їхньої ролі в розвитку науки краю, держави та світу, їхнє достойне місце в світовій науковій еліті.

В рамках проєкту виходять:

Краєзнавчий проєкт «Вінниччина: історія, сьогодення, майбутнє»

з підпроєктами:

Мета проєкту — розкриття історії нашої малої батьківщини в усій її оригінальності й неповторності, популяризація знань про наших видатних земляків, виховання патріотизму, національної самосвідомості, поваги до історичної пам’яті та національної культурної спадщини нашого народу.

Примітки

  1. lib.vntu.edu.ua — офіційний сайт бібліотеки .

http://vntu.edu.ua/

Посилання

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.