Національний музей римського мистецтва (Мерида, Іспанія)

Національний музей римського мистецтва (ісп. Museu Nacional d'Art Romà) — музей у місті Мерида, Іспанія, присвячений мистецтву Римської імперії на матеріалі розкопок у місті.

Національний музей римського мистецтва (Мерида, Іспанія)
головний фасад музею римського мистецтва
38°55′02″ пн. ш. 6°20′23″ сх. д.
Тип художня галерея
Статус спадщини частина об'єкта Світової спадщини ЮНЕСКОd
Частина від Archaeological Ensemble of Méridad
Країна  Іспанія[1][2]
Розташування Мерида, Іспанія
Адреса building of Museo Nacional de Arte Romanod
Архітектор Рафаель Монео (Rafael Moneo)
Засновано 26 березня 1836 року
Відкрито 19 вересня 1986 року
Фонд 37000
Відвідувачі 191 000 (2014)
Директор Хосе Марія Альварес Мартінес (José María Álvarez Martínez)
Сайт museoarteromano.mcu.es
Національний музей римського мистецтва (Мерида, Іспанія) (Іспанія)

 Національний музей римського мистецтва у Вікісховищі

Передісторія

Сучасна Мерида в Іспанії розташована на уламках давньоримського міста Августа Емерита. Знахідки артефактів доби давньоримської колонізації і стануть головними експонатами місцевого музею.

Знахідки почались задовго до створення музею. Свідоцтва про перші знахідки датовані 16 століттям, коли дон Фернандо де Вера и Варгас придбав перші уламки римського часу з написами. Ними він прикрасив власний палац. Його син зберіг батьківські колекції і збільшив їх. Частку уламків він використав для декору фасаду власного помешкання (споруда бура знищена у 19 столітті). Відомо, що дві окремі колекції давньоримських артефактів були також ще у двох закладах міста, один з котрих був у монастирі Іісуса з Назареї.

Перший археологічний музей

1838 року під перший археологічний музей уряд віддав стару церкву св. Клари. Науковий опис давньоримських знахідок, проведений 1910 року і розташованих у церкві, зафіксував наявність п'ятсот п'ятдесяти семи (557) експонатів.

Того ж 1910 року розпочались дослідження на місцевості, котрі проводили місцевий історик Максіміліано Масіас та професор з Мадридського університету Хосе Рамон. Розпочались перші розкопки на територіях давньоримського театру, некрополя того часу тощо. До 1929 року кількість експонатів музею збільшилась до трьох тисяч. Розкопки припинились у роки громадянської війни у Іспанії і відновились пізніше. Прийшло усвідомлення, що стара споруда церкви не відповідає характеру знахідок і замала для їх адекватного експонування.

Нова споруда археологічного музею

Макет забудови римського міста Емерита Августа

Керівництво музею прийшло до висновку, що місту потрібно нове приміщення для музею. В пригоді став ювілей 1975 року — 2000 років з часу заснування давньоримського міста на цьому місці. Було прийняте рішення про побудову нового археологічного музею, вперше за межами столичного Мадрида, закладу, спеціалізованого на висвітленні давньоримського періоду міста. Проект почали реалізувати з 1979 року. Проект споруди музею створив іспанський архітектор Рафаель Монео.

Архітектор відштовхнувся від вигляду давньоримських руїн і використав як будівельний матеріал червону цеглу. Зазвичай давньоримські архітектори закривали цегляні стіни тиньком. Рафаель Монео на це не пішов, а залишив фасади і інтер'єри музею оголеними. Так монотонні мури, що імітували провінційні споруди у давньоримських колоніях, стали нагадуванням про провінційну і невиразну давньоримську архітектуру, позбавлену зовнішнього декору. Гра з давньоримською будівельною технологією зменшена лише на головному фасаді нового музею, де у ніші встановили уламок давньоримської скульптури, та на фасадах допоміжних споруд, де розмістили також зали для виставок, приміщення для конференцій, лекцій тощо.

Урочистості з нагоди відкриття нової споруди музею відбулись 19 вересня 1986 року. Заклад отримав назву Національний музей римського мистецтва. Згодом споруда і музеєфіковані руїни давньоримського міста були взяті під охорону ЮНЕСКО.

Споруда музею


Римський скульптурний портрет

Архітектурні уламки

Мозаїка, скульптури, побутові речі

Богиня Церера

Див. також

Посилання

  1. Wiki Loves Monuments monuments database — 2017.
  2. archINFORM — 1994.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.