Національний природний парк «Мале Полісся»

Мале́ Полі́сся національний природний парк в Україні, на території Шепетівського району Хмельницької області.

Національний природний парк
«Мале Полісся»
Категорія МСОПII (Національний парк)
50°13′04″ пн. ш. 26°50′12″ сх. д.
Розташування:  Україна
Хмельницька область,
Ізяславський район
Славутський район
Найближче місто: Славута
Площа: 8762,7 га
Заснований: 2 серпня 2013 р.
Керівна
організація:
Державне агентство лісових ресурсів України, Хмельницьке обласне управління лісового та мисливського господарства
Країна  Україна

 Національний природний парк «Мале Полісся» у Вікісховищі

Площа 8762,7 га. Створений у 2013 році. Перебуває у підпорядкуванні Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства, Державного агентства лісових ресурсів України.

Історія

Вперше про створення національного природного парку «Мале Полісся» йшлося в указі Президента України «Про розширення мережі та територій національних природних парків та інших природно-заповідних об'єктів» від 1 грудня 2008 року. Наступним етапом у створенні парку було розпорядження голови Хмельницької облдержадміністрації від 16 червня 2011 року "Про погодження створення національного природного парку «Мале Полісся», яке поклало початок розробці та узгодженню проекту[1] створення національного природного парку «Мале Полісся» у різноманітних відомствах.

У підсумку 2 серпня 2013 року видано Указ Президента України «Про створення національного природного парку «Мале Полісся»[2], відповідно до якого до території національного природного парку «Мале Полісся» погоджено в установленому порядку включення 8762,7 гектара земель державної власності, а саме: 2764 гектарів земель, що перебувають у постійному користуванні державного підприємства «Ізяславське лісове господарство», вилучаються у землекористувача та надаються національному природному парку у постійне користування, а також 5998,7 гектара земель державної власності, що включаються до території національного природного парку «Мале Полісся» без вилучення. Зокрема, до складу парку погоджено включення без вилучення у землекористувачів 2491,7 гектара земель державного підприємства «Ізяславське лісове господарство» та 2507 гектарів земель державного підприємства «Славутське лісове господарство».

Природні ресурси парку

Територія парку охоплює лісові масиви Ізяславського і Славутського районів, які вирізняються багатим біорізноманіттям. Включає в себе кілька озер і болотних масивів, а також частини долин річок Горинь, Вілія, Гнилий Ріг.

Біота

Флора

На території парку зростає 21 вид рослин, занесених до Червоної книги України, а також 37 видів, що підлягають особливій охороні на території області.

У липні 2021 року на території парку розквітнули три види червонокнижних орхідей – коручок: чемерникоподібна, болотна та коручка темно-червона [3].

Фауна

Тут водиться 205 видів хребетних тварин, з них 18 видів кісткових риб, 11 — земноводних, 7 — плазунів, 186 — птахів і 33 види ссавців. На території парку трапляються 4 види тварин із Європейського Червоного списку (бистрянка російська, карась золотий, орлан-білохвіст, шуліка чорний), а також 101 вид із додатку 2 Бернської конвенції, 53 види тварин, занесених до Червоної книги України, серед них: борсук звичайний, журавель сірий, видра річкова.

Див. також

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.