Національний центр стрибків з трампліна

Національний центр стрибків з трампліну («Сніговий Жуї»[1]) (кит. 国家跳台滑雪中心) лижний трамплін, розташований в районі міського підпорядкування Чунлі міста Чжанцзякоу провінції Хебей[2]. Побудований для проведення спортивних заходів зимових Олімпійських ігор 2022 року.

Національний центр стрибків з трампліна
Країна  КНР
Розташування Kuyangshud
Координати 40°54′24″ пн. ш. 115°27′59″ сх. д.
Види спорту стрибки з трампліна і лижне двоборство

Опис

Жезл жуї, що надихнув дизайнерів споруди.

Дизайн Національного центру стрибків із трампліну натхненний формою чарівного китайського жезла виконання бажань «жуї» (кит. спр. 如意, піньїнь: rú yì, акад. жу ї, буквально «за бажанням»). Ці жезли відомі у Китаї з часів династії Східна Хань (25–220 рр. н. е.), їхня форма заснована на образі сузір'я Великої Ведмедиці, а матеріалом для виготовлення — нефрит або золото, що символізує щастя та благополуччя[1] . Від круглої вершини платформи до лінії профілю та нижньої стійки Національний центр ідеально поєднується з S-подібним вигином «Жуї». Він називається «Сніговий Жуї», який уособлює динаміку спортивної архітектури, а й підкреслює елементи китайської культури[3].

Форма «Снігова жуї» була розроблена командою дизайнерів Університету Цінхуа. Дизайнер команди Ван Хао сказав, що на початку розроблення вони сподівалися поєднати міжнародну спортивну культуру із традиційною китайською культурою. Вони розглянули понад 200 планів, які містять різні елементи традиційної китайської культури, але зображення Жуї виявилося найбільш близьким до траєкторії для стрибків із трампліну і стало остаточним вибором[4].

Спортивний об'єкт спроєктований з двома доріжками: великий лижний трамплін HS140 із перепадом висоти 136,2 метра та стандартний лижний трамплін HS106 із перепадом висоти 114,7 метра[5][2]. Обидві траси, які в листопаді 2020 року пройшли прийняття Міжнародної федерації лижного спорту, перетворилися на «снігову жуї», що лежить на горі. Перепад між вершиною «Жуї» та землею становить понад 130 метрів. «Головка ручки» «Сюе Жуї» — це вершина багатофункціонального лекційного залу, що вміщує 500 чоловік і перетворюється на гарний пункт для спостережень за змаганнями. «Рукі́в'я» «Сюе Жуї» — це траса. («Сюе» вимовляється як і, як китайський ієрогліф, що означає сніг).

Спортивні заходи


Примітки

  1. Гао Мо. Китайские мотивы в Зимней Олимпиаде // Китай.  2021. № 12 (9 лютого). С. 19—21.
  2. Национальный центр прыжков с трамплина. baike.baidu.com (кит.). Процитовано 24 грудня 2021.
  3. Гао Мо (24 грудня 2021). Китайские мотивы в зимней Олимпиаде. kitaichina.com (кит.). Процитовано 24 грудня 2021.
  4. Почему Национальный центр прыжков с трамплина называется «Сюэ Жуйи»?. chinanews.com.cn (кит.). 27 жовтня 2021. Процитовано 24 грудня 2021.
  5. 3TREES поддерживает зимние Олимпийские игры в Пекине с помощью зеленого покрытия Snow Ruyi. 3treesgroup.com (кит.). 7 лютого 2021. Процитовано 24 грудня 2021.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.