На Англію прощальний погляд

«На Англію прощальний погляд» (англ. The Last of England) — британський кінофільм режисера-авангардиста Дерека Джармена.

На Англію прощальний погляд
The Last of England
Жанр драма
Режисер Дерек Джармен
Продюсер Дон Бойд,
Джеймс Маккей
Сценарист Дерек Джармен
У головних
ролях
Тільда Свінтон
Оператор Річард Хеслоп,
Крістофер Г'юз,
Дерек Джармен
Композитор Саймон Фішер-Тернер
Художник Крістофер Гоббс,
Сенді Пауелл
Кінокомпанія Anglo International Films,
British Screen Productions,
Channel Four Films
Дистриб'ютор Netflix
Тривалість 87 хв.
Мова англійська
Країна  Велика Британія
 ФРН
Рік 1987
IMDb ID 0093393
Рейтинг IMDb

Сюжет

Фільм складається із серії епізодів без діалогів — погляд на сучасну Англію королеви Єлизавети, що пройшла заради цього крізь століття, опинившись у нашому часі. Сюжет фільму складається з мозаїки, що являє собою апокаліптичну картину прийдешнього занепаду й загибелі Англії, для чого використані незвичайні ракурси, старі кінострічки, зображення гомосексуальної любові та всього іншого, що несе думку про небезпеку бездуховності і звиродніння, які підстерігають західну цивілізацію в її розвитку.

В ролях

 Актор   Роль 
«Спрінг» Руперт Одлі
Гей Гейнор
Метью Гокінс
Спенсер Лі
Джеррард МакАртур
Джонатан Філліпс
Тільда Суїнтон
Найджел Террі

Факти

  • Першою робочою назвою фільму була «Мертве море» («The Dead Sea») і вона зберігалася майже до кінця, поки фільм не було перейменовано в «На Англію прощальний погляд» за однойменною картиною художника-прерафаеліта Форда Медокса Брауна, назву якої зазвичай переводять як «Прощання з Англією». На передньому плані зображена пара емігрантів, чоловік і дружина, що назавжди покидають Англію.
  • Прем'єра стрічки відбулася в серпні 1987 року на Единбурзькому фестивалі. Фільм отримав протилежні за знаком відгуки, при цьому найкраще його прийняли в Японії.

Нагороди

Джерела

  • А. А. Андронова. На Англию прощальный взгляд / The Last of England (1988) // Дерек Джармен: Жизнь как искусство. — 2-е изд., испр. и доп. СПб. : Любавич, 2011. — С. 168. — ISBN 978-5-86983-324-2.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.