Небесна історія

«Небесна історія» — радянський мультиплікаційний фільм антирелігійної спрямованості, знятий на студії «Союзмультфільм» у 1962 році. Режисерський дебют Юрія Приткова[1]. Мультфільм зображує в карикатурному вигляді християнські релігійні уявлення, протиставляючи їм досягнення радянської авіації і космонавтики.

Небесна історія
Жанр сатира, пропаганда
Режисер Притков Юрій, Бордзиловський Вітольд
Сценарист Агранович Євген
Композитор Богословський Микита
Кінокомпанія Союзмультфільм
Тривалість 7 хв. 38 с.
Країна  СРСР
Рік 1962
IMDb ID 2106

Сюжет

Бог і ангели спокійно живуть на небесах. Але у людей починається авіаційна ера і одного разу божий спокій порушує літак (нагадує Блеріо XI). Бог, обурюючись, здуває літак і сміється над недосконалими людьми.

Однак, поки бог спить, час та науково-технічний прогрес не стоїть на місці. Авіація вдосконалюється: повз бога і ангелів пролітає спочатку ескадрилья радянських винищувачів І-16, потім реактивні винищувачі МіГ-21, пасажирський Ту-104. Зупинити цю «чортівню» ні Богові, ні ангелам не вдається. Бог звертається за допомогою до Іллі-пророка і вимагає «припинити це неподобство». Ілля-пророк намагається зупинити польоти, створивши сильну грозу та блискавки, проте з'являється Ту-114 і колісниця Іллі-пророка від зіткнення з ним, руйнується.

Бог з ангелами рятуються на хмарі далі від Землі. Коли Бог виявляється в невагомості космосу, він вирішує, що настав кінець світу. Але молодий ангел рятує ситуацію, підказуючи Богу, що це — всього лише космос. Заспокоївшись, він вирішує, що він досяг недоступно смертельної висоти. Раптом один з ангелів починає майструвати і гратись моделлю літака. У відповідь на загрозу Бога «скинути бунтівника», «за особистим бажанням» знімає з себе крила і спускається на парашуті на Землю «вчитися на льотчика», по дорозі награючи на трубі мелодію «Марш авіаторів».

Деякий час Бог з ангелами насолоджуються космічним спокоєм. Згодом повз них пролітає спочатку перший радянський штучний супутник Землі, потім на них гавкає собака з іншого космічного апарату, і, нарешті, з'являються два радянські кораблі Восток-1 і Восток-2 з космонавтами, співаючими пісню:

Космическим орлам ни бог, ни чёрт не страшен —
В заоблачный простор уносится «Восток».
Земля открыта нам и небо тоже наше!
Сойдите, боги, прочь с космических дорог!

Слідом проносяться радянські кораблі Восток-3 і Восток-4, змітаючи Бога з ангелами, які тікають і врешті-решт виявляються витісненими на аркуш паперу і лише намальованими персонажами. Здивовано запитують: «А куди ж мені подітися?» — Бог зникає разом з ангелами.

Творці

режисери Юрій Притков, Вітольд Бордзиловський
автор сценарію Євген Агранович
художники-постановники Юрій Притков, Вітольд Бордзиловський
художники-мультиплікатори Анатолій Абаренов, Володимир Балашов, Наталія Богомолова
Олександр Давидов, Іван. Давидов, Володимир Зарубін
Єлизавета Комова, Антоніна Коровіна, Юрій Кузюрін,
Ольга Столбова, Борис Чані, Ніна Чернова
художник-декоратор Віра Валерьянова
оператор Катерина Різо
композитор Микита Богословський
звукооператор Микола Прилуцький
асистенти А. Бєляков, Є. Беляковська,
Н. Палаткіна, Є. Шилова
редактор Аркадій Снесарев
ролі озвучили Володимир Лепко, Є. Глазнева

Музичне оформлення

У мультфільмі кілька разів звучить мелодія пісні «Авиамарш» («Мы рождены, чтоб сказку сделать былью…»). Музична тема Іллі-пророка — «Ехал на ярмарку ухарь-купец».

Див. також

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.