Неділя, проклята неділя

«Неділя, проклята неділя» (англ. Sunday Bloody Sunday) британський мелодраматичний кінофільм Джона Шлезінгера, що вийшов на екрани у 1971 році. Головні ролі виконують Гленда Джексон, Мюррей Гед і Пітер Фінч.

Неділя, проклята неділя
англ. Sunday Bloody Sunday
Жанр мелодрама
Режисер Джон Шлезінгер
Продюсер Joseph Jannid
Сценарист Пенелопа Гілліатт
У головних
ролях
Гленда Джексон
Мюррей Гед
Пітер Фінч
Оператор Біллі Вільямс
Композитор Рон Гісін
Художник Luciana Arrighid
Кінокомпанія Vectia
Дистриб'ютор United Artists і Netflix
Тривалість 110 хв.
Мова англійська
Країна  Велика Британія
Рік 1971
Дата виходу 1 липня 1972 (Велика Британія)
IMDb ID 0067805

Фільм отримав декілька номінацій на «Оскар», у тому числі за найкращу чоловічу і жіночу ролі для Фінча і Джексон, і на «Золотий глобус». Британським інститутом кіномистецтва визнаний одним з найвизначніших британських кінофільмів в історії. У березні 2016 року фільм увійшов до рейтингу 30-ти найвидатніших ЛГБТ-фільмів усіх часів, складеному Британським кіноінститутом за результатами опитування понад 100 кіноекспертів, проведеного до 30-річного ювілею Лондонського ЛГБТ-кінофестивалю BFI Flare[1][2].

Сюжет

Єврейський лікар Деніел Гірш (Пітер Фінч) і консультант Алекс Гревілль (Гленда Джексон) закохані в одного чоловіка — скульптора Боба Елкіна (Мюррей Гед). Обоє знайомі один з одним і знають, що Елкін вільно переключається між ними, але миряться з ситуацією, побоюючись втратити його. Центральні теми фільму бісексуальність і любовний трикутник.

В ролях

Актор Роль
Гленда Джексон Алекс Гревілль Алекс Гревілль
Мюррей Гед Боб Елкін Боб Елкін
Пітер Фінч Деніел Гірш[3] доктор Деніел Гірш[4]
Бессі Лав телефоністка-секретарь телефоністка-секретарь
Тоні Бріттон Джордж Гардінг Джордж Гардінг
Пеггі Ашкрофт Гревілль, мати Алекс місіс Гревілль, мати Алекс
Моріс Денхам Гревілль, батько Алекс містер Гревілль, батько Алекс
Вівіан Піклз Альва Годсон Альва Годсон
Френк Віндсор Білл Годсон Білл Годсон

Фільм став дебютом у великому кінематографі для 14-річного Деніела Дей-Люїса, майбутнього триразового володаря «Оскара», що з'явився в епізодичній ролі малолітнього вандала[5].

Премії і нагороди

Фільм номінувався на премію «Оскар» у категоріях:

Також фільм отримав дві премії «БАФТА» — «Найкращий фільм» і «Найкраща режисерська робота», а також премію «Золотий глобус» в категорії «Найкращий іноземний англомовний фільм».

Проте фільм не здобув «Оскара»; існує точка зору, що причиною цього було табу на відкриту демонстрацію гомосексуальності позитивних персонажів.

Примітки

  1. The 30 Best LGBT Films of All Time. BFI (англ). 15.06.2016. Процитовано 16.03.2016.
  2. Daniel Megarry. BFI Flare names the top 30 LGBT films of all time. Gay Times (англ). 15.03.2016. Процитовано 16.03.2016.
  3. Спочатку роль Гірша була запропонована акторові Єну Беннену, але він від неї відмовився, оскільки роль включала гомосексуальний поцілунок
  4. Спочатку роль Гірша була запропонована акторові Єну Беннену, але він від неї відмовився, оскільки роль включала гомосексуальний поцілунок
  5. Daniel Day-Lewis at IMDb

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.