Новий український театр

Центр мистецтв «Новий український театр» — незалежний київський театр, створений 1998 року. З моменту заснування і дотепер театр очолює художній керівник-директор Віталій Кіно. Складовими Центру мистецтв є Театр на Михайлівській та Театр для дітей "Сонечко", також дитяча театральна студія "Мої Сонечка" і студія для дорослих "Акторська майстерня Віталія Кіно".

Центр мистецтв «Новий український театр»

Країна  Україна
Місто
Адреса
Власник Кіно Віталій Анатолійович
Відкрито 1998
nut.kiev.ua
Ідентифікатори і посилання

Історія

1998 року Віталій Кіно, випускник «режисерської школи» Едуарда Митницького, разом із командою однодумців заснували центр мистецтв «Новий український театр» — один з перших недержавних театрів України. Пілотним проектом Центру була вистава «Європа може зачекати!», створена спільно з Театром драми і комедії на лівому березі Дніпра, яка пройшла кілька сезонів з незмінними аншлагами. Започатковані НУТом видавничі проекти — газета «Антракт» та серія буклетів «Акторські портрети» — отримали схвальні відгуки[джерело?]. А створений того ж року Театр для всієї родини «Божа Корівка» сьогодні є одним з найпопулярніших[джерело?] «дитячих» театрів Києва. Його перша вистава «Подорож на чарівний острів» за С. Тейлор[хто?] вже дев'ятнадцять років прикрашає афішу НУТу.

Багато років театр не мав власної сцени, а тому працював на різних майданчиках. 2009 року НУТ нарешті відкрив власну сцену в Києві, у будинку XIX сторіччя по вулиці Михайлівській, 24ж. Того ж року трупу театру поповнили талановиті й амбіційні випускники Віталія Анатолійовича Кіно, яких він навчав у театральному коледжі[якому?]. Їхні яскраві дипломні вистави першими з'явились на афіші оновленого Нового українського театру.

Перша прем'єра на власній сцені — вистава «Безталання» за І. К. Карпенко-Карим, стала насправді «програмною» виставою НУТу, в ній впевнено було сформульовано естетичні та філософські погляди творчого колективу, його мистецький напрямок і бачення сучасного українського театру. Це було щире, нове, «живе» прочитання відомої класики. Далі з успіхом відбулися прем'єри за творами Чехова, Шекспіра, Мирного, Цвейга, Кропивницького, Вільямса, Кокто. Проте на «оживленні» класики театр не зупинився. В репертуарі НУТу багато нових творів, зокрема п'єси сучасних драматургів: Наталії Уварової, Романа Горбика, Миколи Халєзіна, Віктора Рибачука, Ольги Звєрліної, Біляни Срблянович і Марини Смілянець, а також інсценізації творів Тані Малярчук і Тетяни Макарової, які вперше в Україні були поставлені саме на сцені Нового українського театру[джерело?].

Двері НУТу відкриті і для молодих режисерів. Тут дебютували Олександра Правосуд, Ілля Рибалко, Марія Грунічева, Поліна Кіно та інші режисери-початківці. Саме у виставах НУТу реалізували свої творчі задуми театральний балетмейстер Світлана Архипова, композитор Ілля Рибалко, художник по костюмам Юлія Кіно. Але найголовнішою «цінністю» Нового українського театру є актори, переважною більшістю яких є випускники акторської майстерні Віталія Кіно. Провідні актори театру: Наталя Заруцька, Олексій Грудій, Аліса Гур'єва, Єгор Снігір, Олег Щербина, Ольга Білоног, Поліна Кіно, Олексій Власенко, Ілля Рибалко, Ніна Киреєва та інші дебютували на сцені НУТу і вже багато років мають своїх шанувальників[джерело?]. Не відстає і театральна «молодь» — актори Кирило Сузанський, Олександр Гайдамачук, Ірина Шумська, Віталія Почевалова, Даніло Кіно та Владислав Сведенюк набувають професійного досвіду, працюючи у виставах НУТу та театру «Божа Корівка».

Центр мистецтв «Новий український театр» з перших днів свого існування позиціювався як театр для всієї родини, і продовжує впевнено займати театральну нішу «сімейного» відпочинку. Серед проектів Центру наявні:

  • родинне свято «День народження в театрі», під час якого гості можуть спробувати себе як акторів, взявши участь у інтерактивних виставах;
  • студії з акторської майстерності для дітей та дорослих, де можна отримати початкові акторські навички;
  • щорічний фестиваль театральних студій «Чудасія»;
  • літній табір театру і кіно, де діти не тільки відпочивають, а і ставлять вистави, знімають кіно;
  • щомісячний сімейний театральний клуб, де на одній сцені батьки дивляться виставу, відпочивають, спілкуються з новими друзями, а на іншій сцені малюки грають з Божою Корівкою, дивляться казку, здобувають корисні навички на різноманітних майстер-класах.

Центр мистецтв «Новий український театр» — молода, жива, сучасна, незалежна мистецька родина, щиро вдячна кожному глядачу та відкрита для творчої співпраці.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.