Новосибірський обласний театр ляльок

Новосибірський обласний театр ляльок (рос. Новосибирский областной театр кукол) обласний ляльковий театр у місті Новосибірську (Росія).

Новосибірський обласний театр ляльок
Новосибирский областной театр кукол
Новосибірський обласний театр ляльок

55°01′45″ пн. ш. 82°54′34″ сх. д.
Країна  Росія
Місто
Адреса
вул. Леніна, 22
Тип ляльковий театр
Статус обласний
Статус спадщини об'єкт культурної спадщини Росіїd
Відкрито 1 травня 1934 року
Репертуар казки, дитяча література
Керівництво головний режисер А.В. Свириденко
puppets-nsk.ru
Ідентифікатори і посилання


 Новосибірський обласний театр ляльок у Вікісховищі

Загальні дані

Новосибірський обласний театр ляльок міститься у спеціально збудованому приміщенні в центрі міста за адресою:

вул. Леніна, буд. 22, м. Новосибірськ (Росія).

Останнє деятиліття художнє керівництво театром здійснює головний режисер А.В. Свириденко.

З історії театру

Перший дитячий театр у Новосибірську Новосибірський театр юного глядача було відкрито 1 вересня 1933 року. Дуже скоро його головний режисер М.С. Кисець та актриса Р.М. Ландіс організували при ньому студію лялькарів. Відтак, датою відкриття Новосибірського лялькового театру вважається 1 травня 1934 року — цього дня була показана прем'єрна вистава «Петрушка в гостях у школьников».

У роки Німецько-радянської війни до Новосибірську було евакуйовано Державний Центральний театр ляльок, і від липня 1942 року до серпня 1945 року Новосибірський ляльковий театр був філією московського театру ляльок під керівництвом С. Образцова, зазнавши значного впливу з боку іменитих столичних лялькарів. Театр у цей час не лише працював у місті, але й виїжджав на тривалі гастролі в прифронтові райони з виставами і концертами.

До 1952 року театром керував B.C. Виноградов. Понад 30 років віддав Новосибірському театрові ляльок заслужений працівник культури РФ, головний художник театра Олександр Коритний. Упродовж 27-ми років закладом керував Н.А. Бірюля.

Останні 10 років головним режисером театру був А.В. Свириденко. У співпраці з О. Коритним вони створили яскраві вистави: «Куда ты, жеребенок?» Р. Москової, «Две царицы» В. Синакевича, «Котенок на снегу» К. Мєшкова і П. Катаєва, «Вместе с нами поиграй!» М. Супоніна тощо. У постановках режисера використані ляльки різних систем (тростьові, перчаточні, маріонетки і планшетні) та маски, де актори сміливо застосовують засоби синтетичного театру: пластику ляльки і власного тіла, мистецтво драматичного актора і музичність.

Репертуар і діяльність

У теперішній час у репертуарі Новосибірського обласного театру ляльок понад 25-ти вистав — за дитячими і «дорослими» творами.

Театр регулярно виїжджає на гастролі по країні й за рубежем.

Джерело-посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.