Нумідія

Нумідія (грец. Νουμιδία, Νομαδία, Νομαδική, лат. Numidia) — в античності область у Північній Африці, що займала східну частину сучасного Алжиру.

Нумідійське царство
202 до н. е.  46 до н. е.
Розташування Нумідія
Мапа Нумідії
Столиця Цирта
Мови берберська
Форма правління монархія
Цар
 - 202-148 до н. е. Масинісса
 - 60-46 до н. е. Юба I
Історичний період античність
 - Засновано 202 до н. е.
 - анексія Римською республікою 46 до н. е.
Наступник
Римська республіка
Мавретанія
Вікісховище має мультимедійні дані
за темою: Нумідія

Історія

Поступовий перехід кочових племен нумідійських массилів і мазезилів (масайсилієв) до землеробства та осілого скотарства наприкінці 1 тисячоліття до н. е. супроводжувався виникненням і розвитком міст (Цирта — головне місто, Тугга, Тевесте, Сікка та інші) й полісної організації в них.

У 3 столітті до н. е. Нумідія була підкорена Карфагеном. Нумідійці неодноразово повставали проти карфагенського панування. У період Другої Пунічної війни (218—201 роки до н. е.) цар східної частини Нумідії Масинісса надавав римлянам допомогу, за що вони допомогли йому стати в 201 до н. е. правителем всієї Нумідії. За Масинісси (правив в 201—149 до н. е.) Нумідійське царство сильно зміцнилося: розширилися його території, виросли міста, посилилися торгові зв'язки з усім Середземномор'ям.

У 111—105 до н. е. нумідійський цар Югурта вів війну з Римом, але зазнав поразки, потрапив у полон і був страчений. У 46 до н. е. територія Нумідії була перетворена на римську провінцію Нова Африка.

В 429—430 нашої ери Нумідія завойована вандалами, в 533 візантійцями. У 7 столітті територію Нумідії захопили араби.

Міста

Релігія

До V століття на теренах Нумідії існувала Ново-Барбарська діоцезія Католицької церкви. 1933 року на згадку про неї створено католицьке титулярне єпископство.

Царі Нумідії

Див. також

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.