Нурланн

Нурланн, Нордланд (норв. Nordland) — один з норвезьких районів (фюльке). Розташований у північній частині регіону Нур-Норге (Північна Норвегія). Адміністративний центр — місто Буде. Межує на півночі з фюльке Трумс, та з фюльке Нур-Тренделаг на півдні. На сході межує зі шведським леном Норрботтен та на південному сході з леном Вестерботтен. На заході омивається водами Норвезького моря (Атлантичний океан). Раніше губернія була відома як Нурланннен амт.

Нурланн
Nordland
Герб
Розташування
Основні данні
Фюльке:NO-18
Регіон:Нур-Норге
Столиця:Буде
Найбільші міста:
Кількість комун:44
Площа:38 456 км²
Населення (2010):
  Густота:
236 271[1]
  6,14/км²
Мова:Норвезька
Сайт:www.nfk.no
Основні данні

Віддалений Арктичний острів Ян-Маєн входить до складу фюльке Нурланн з 1995 року. У південній частині району розташований архіпелаг Вегаейн, включений у список Світової спадщини ЮНЕСКО. Нурланнн — приморський регіон, значною мірою залежний від риболовецького промислу.

Географія

Нурланн розташований уздовж північно-західного берега Скандинавського півострова у Північній Норвегії. Через велику віддаленість від густонаселених частин Європи, фюльке є одним з найменш забруднених районів континенту. Берегова лінія фюльке дуже порізана з великою кількістю фіордів. З півдня на північ, найбільшими фіордами є Біндалсфіорд, Вефснфіорд, Ранфіорд, Салтіфіорд-Ськелстадфіорд, Фолда, Тюсфіорд, Офотфіорд (найдовший) та Андфіорд, який також знаходитися і на території фюльке Трумс.

Економіка

Провідними галузями промисловості є вилов риби та глибоководна розвідка нафти. Нурланн відомий ловом тріски і розведення на рибних фермах лосося. Найбільшими ринками експорту є Німеччина, Скандинавія, Велика Британія, Голландія, Італія, Іспанія, Франція, Росія та Японія.

Адміністративно-територіальний поділ

Комуни Нурланну

Фюльке Нурланн поділяється на 44 комуни:

 1. Алстахьоуг
 2. Андей
 3. Балланґен
 4. Беярн
 5. Біндал
 6. Бе
 7. Буде
 8. Бренней
 9. Денна
 10. Евенес
 11. Феуске
 1. Флакстад
 2. Їльдескол
 3. Ґране
 4. Гадсель
 5. Гамарей
 6. Гаттф'єлльдал
 7. Гемнес
 8. Герей
 9. Лейрфіорд
 10. Ледінґен
 11. Лурей
 1. Мелей
 2. Москенес
 3. Нарвік
 4. Несна
 5. Екснес
 6. Рана
 7. Редей
 8. Рест
 9. Салтдал
 10. Семна
 11. Серфол
 1. Сортлан
 2. Стейген
 3. Г'єльсун
 4. Трена
 5. Тюсфіорд
 6. Верей
 7. Воган
 8. Вефсн
 9. Вега
 10. Вествоґей
 11. Вевельстад

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.