Ніколаєвка (станція Московської залізниці)

Ніколаєвка (рос. Николаевка) станція на Митьковській сполучній гілці Московської залізниці у Москві. Входить до Московсько-Горьковського центру організації роботи залізничних станцій ДЦС-8 Московської дирекції управління рухом. За основним характером роботи є пасажирською технічною, за обсягом роботи — позакласною.

Станція Ніколаєвка

Митьковська сполучна гілка
Московська залізниця
Москва

55°48′03″ пн. ш. 37°37′49″ сх. д.
Рік відкриття 1863 (159 років)
Тип пасажирська технічна
Колій 48
Переходи на станції Ризька
Москва-Ризька
Ризька,
Ржевська
Відстань до 1,8-4,8 км, км Москва-Пасажирська-Казанська
Відстань до 199,6 км, км Рязань I
Код станції 194117 ?
Код «Експрес-3» 2000652 ?

Є передаточною між Московською залізницею і Октябрською залізницею: є електрифікований стрілочний з'їзд на станцію Москва-Товарна головного ходу Октябрської залізниці (в сторону Санкт-Петербурга), знаходиться біля Крестовського шляхопроводу.

Розташована на ділянках обслуговування Московсько-Рязанської дистанції колії ПЧ-5; Люберецької дистанції електропостачання ЕЧ-16; Перовської дистанції сигналізації, централізації і блокування ШЧ-6.[1] Виконує операції по підготовці потягів до рейсів: технічного обслуговування, ремонту і екіпірування пасажирських вагонів і вагонів-ресторанів, формування/розформування пасажирських потягів з приписних вагонів, подачі/прибирання пасажирських потягів на Казанський вокзал, відстою пасажирських потягів в очікуванні відправлення.

Історія станції

Станція Ніколаєвка (назва за стиком з Миколаївською залізницею) відкрита після спорудження з'єднувальної лінії від станції Москва-Товарна-Рязанська, введеної в 1862 році у постійну експлуатацію ділянки Москва Коломна Товариства Московсько-Рязанської залізниці, до Петербурзько-Московської залізниці в 1863 році, пізніше перейменована на Митьковську сполучну лінію.[2] Була вузловою на цій дільниці Рязанського напрямку для доставки вантажів на Санкт-Петербург.

У 2006 році на Митьковській сполучній гілці було електрифіковано одну колію для пропуску транзитних пасажирських поїздів що прямують на/з Санкт-Петербурга. На Ніколаєвці це найпівденніша колія.

Колійний розвиток

Станція Ніколаєвка є дільничною станцією поздовжнього типу з паралельним розташуванням приймально-відправних і сортувальних колій[3]

Колійний розвиток станції — 48 колій, розділених на два парки: приймально-відправний і сортувальний. З них електрифіковано I головна колія. Всі колії обладнані системою АЛС.

Рух по станції

По станції мають технічну зупинку потяги далекого прямування на/з Санкт-Петербургу прямуючі по Митьковській сполучній гілці на Рязань і Вєковку.[4]

У графіку 2008 року скоротився час у дорозі двох потягів, що прямують транзитом через Москву з Санкт-Петербурга на південь. Уночі, коли рух на Московському залізничному вузлі найменш інтенсивний, пасажирські поїзди з Октябрської залізниці стали проходити через станцію Ніколаєвка прямо на Рязанський напрямок Московської залізниці. Це дозволило скоротити поїздам час у дорозі як мінімум на дві-три години, а також розвантажити Велике кільце Московської залізниці від невластивого йому пасажирського руху.[5]

Маневрова робота

Виконуються маневрові операції по формуванню/розформуванню пасажирських потягів з приписних вагонів, подачі/прибирання пасажирських потягів на станцію Москва-Пасажирська-Казанська, а також по розформуванню-формуванню збірних і дільничних поїздів.

Маневрову роботу на станції виконують тепловози ЧМЕ3 приписки депо ТЧ-6 Москва-Сортувальна.

Місцева робота на станції

Вантажні та пасажирські операції не виконуються.

Пункт зміни локомотивних бригад.[3]

Потяги зі станції Москва-Пасажирська-Казанська по Митьковській сполучній гілці прибувають в парк прийому, де після технічного і санітарного огляду, а також очищенню вагонів при необхідності переформовують. Потяги направляють в мийну машину, і переставляють потім в ремонтно-екіпірувальне депо ЛВЧД-4 для ремонту ходових частин і внутрішнього обладнання вагонів. Виконують зарядку акумуляторів, вологе прибирання, технічну і санітарну перевірку вагонів, забезпечують їх водою і здійснюють постачання вагонів-ресторанів. Після цього потяги переставляють в парк відправлення готових потягів до подачі на перонні колії Казанського вокзалу під посадку пасажирів.

Примітки

  1. Список предприятий Московской железной дороги ФИЛИАЛ ОАО «РЖД»
  2. Николаевская железная дорога
  3. Технология работы участковой станции. Основы управления эксплуатационной работой железных дорог. Архів оригіналу за 28 серпня 2012.
  4. Расписание поездов по станции. Архів оригіналу за 20 листопада 2016. Процитовано 20 листопада 2016.
  5. Михаил Кузьминов. Изменения - по графику // «Московский железнодорожник». — 1 Февраля 2008.   4.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.