Московський залізничний вузол

Московський залізничний вузол - єдиний залізничний комплекс, сформований і функціонуючий в масштабах Московського регіону. Сформувався наприкінці XIX століття. До теперішнього часу зберігає основний обсяг пасажирських і вантажних перевезень.

Центральна частина московського залізничного вузла (у попередніх межах Москви до 1 липня 2012)

Склад і структура московського залізничного вузла

До складу московського залізничного вузла, що має радіально-кільцеву структуру, входять:

Загальна протяжність колій в межах Москви (до 1 липня 2012 року) 190 км. Московський вузол електрифіковано, постійним струмом на 90%. У межах Москви розташовані 8 сортувальних станцій (в межах МКАД три станції - Перово, Любліно, Лосиноострівська), 52 вантажні станції (з урахуванням сортувальних), 9 пасажирських, 3 технічних пасажирських станції, 4 моторвагонних депо для потягів приміських поїздів. На території Москви функціонує 88 зупинних пунктів (включаючи і пасажирські станції) для приміських-міських пасажирів[2]. Має зручні пересадки на Московський метрополітен з усіх вокзалів, а також з деяких станцій/платформ в межах Москви. Існує швидкісне сполучення з трьома основними аеропортами Москви (аероекспрес). В цілому вузол розташовано в межах Великого кільця Московської залізниці[3].

Напрямки московського залізничного вузла

Напрямки по сторонах світу для радіальних напрямків в повному обсязі збігаються з розташуванням вокзалів щодо центру Москви. З деяких вокзалів відправляються електропоїзди на більш ніж один напрямок. Не всі вокзали є тупиковими, їх пов'язує Олексіївська сполучна лінія, по якій існує наскрізний рух з одного напрямку на інший.

Радіальні напрямки та їх тупикові відгалуження (за годинниковою стрілкою):

Інші лінії в порядку від центру вузла:

  • Олексіївська сполучна лінія — з'єднує кілька напрямків всередині Москви. Основний хід Москва-пас.-Смоленська - Москва-пас.-Курська.
  • Митьковска сполучна лінія — з'єднує кілька напрямків всередині Москви. Основний хід Москва-пас.-Казанська - Миколаївка.
  • Мале кільце МЗ — з'єднує всі напрямки всередині МКАД. Пасажирське сполучення розпочато з 10 вересня 2016 року в режимі міської електрички, інтегрований з Московським метрополітеном по частині оплати проїзду. Система міського поїзда іменується «Московське центральне кільце».
  • Залізниця Митищі — Фрязево — сполучає Ярославський і Горьківський напрямки в Московській області. Обслуговується приміськими поїздами тільки Ярославського напрямку.
  • Велике кільце МЗ — з'єднує всі напрямки на віддалі 15-30 км від МКАД з можливістю пересадки з однією на іншу. Деякі ділянки мають «пряме» сполучення з радіальними напрямками (з вокзалами Москви або з іншими станціями).

Є також деякий перетин радіальних напрямків у Москві з можливістю пересадки один на одного.

Примітки

  1. Большая энциклопедия транспорта, 2-ое изд., Том 4, стр.110. Москва, 2003
  2. Дороги, которые нас разделяют — что делать? О перспективах реорганизации Московского железнодорожного узла. | Архитектурный вестник. Архів оригіналу за 8 грудня 2015. Процитовано 1 грудня 2012.
  3. Транспортный комплекс / Транспорт. Архів оригіналу за 8 грудня 2015. Процитовано 14 листопада 2016.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.