Нікітін Микола Никифорович

Микола Никифорович Нікітін (нар. 1885, місто Усть-Сисольськ пом. 1966) російський і радянський педагог-математик. Найбільш відомий, як автор підручника «Геометрія» (1956).

Нікітін Микола Никифорович
Народився 1885
Сиктивкар, Вологодська губернія, Російська імперія
Помер 1966
Країна  СРСР
Діяльність математик
Галузь геометрія
Нагороди

Життєпис

Микола Никифорович Нікітін народився у 1885 році в місті Усть-Сисольськ (зараз Сиктивкар).

У 1904 році закінчив Тотемську вчительську семінарію.

Педагогічну діяльність М. Н. Нікітін розпочав в Устьянському двокласному училищі (Кадніковській повіт Вологодської губернії).

У 1909 році успішно екстерном склав іспити за вчительський інститут.

У 1915 році в Помоздіно (Республіка Комі) було відкрито вище початкове училище, першим директором якого став Микола Никифорович.

У 1924—1930 роках працював завідувачем навчальною частиною і викладачем математики в Вологодському педагогічному технікумі.

У 1930 році М. Н. Нікітін був запрошений для роботи в Москву на першу дослідну станцію Наркомату освіти РРФСР.

До складу Московського відділення Станції входили: Центральний дитячий садок [Вадковський провулок і Тихвінська вулиця], як опорна школа, яка об'єднує роботу 15 шкіл району Мар'їного гаю Москви, що перебувають у віданні Московського відділення Народної освіти: Центральний дослідний педтехнікум [Мала Дмитрівка, 14] .

Понад двадцять років Микола Никифорович працював доцентом на кафедрі математики в Московському державному педагогічному інституті ім В. І. Леніна і сім років керував сектором викладання методики математики в Академії Педагогічних наук.

Написав методичний посібник «Розв'язок арифметичних завдань у початковій школі» (1939) та підручник «Геометрія» (1956), в якому намагався побудувати курс на основі наочних уявлень з поступовим посиленням формально-дедуктивних елементів.

Нагороди і почесні звання

За плідну багаторічну педагогічну і науково-дослідну діяльність Президія Верховної Ради СРСР нагородила М. Н. Нікітіна двома орденами Трудового Червоного Прапора, орденом «Знак Пошани».

У день 70-річчя і 50-річчя педагогічної діяльності Міністерство освіти РРФСР нагородило вченого-педагога медаллю К. Д. Ушинського.

Підручник

Джерела

  • А. И. Бородин. Биографический словарь деятелей в области математики. — Киев, Радянська школа, 1979
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.