Ніхон кейдзай сімбун

Ніхон кейдзай сімбун (яп. 日本経済新聞, にほんけいざいしんぶん, ніхон кейдзай сінбун, газета «Економіка Японії») — щотижнева загальнонаціональна газета в Японії. Спеціалізується на новинах економічного і фінансового світу. Заснована 1876 року як «Вісник японських і світових цін» (中外物価新報). 1889 року перейменована на «Вісник японської і світової торгівлі» (中外商業新報). 1942 року поглинула менші газети економічної спеціалізації, сформувавши «Японську промислово-економічну газету» (日本産業経済). Сучасну назву використовує з 1946 року. Штаб-квартира розташована в Тійода, Токіо. Скорочена назва Ніккей (日経, にっけい).

яп. 日本経済新聞
Країна  Японія
Тип щоденна газета
Мова японська
Політична належність неолібералізм
Видавець Nikkei Inc.d
Формат широкоформатнийd
Періодичність 0,5 доба

Засновано 1876[1][2]
Ціна 160 ієн (ранкова), 70 ієн (вечірня)
Головний офіс Токіо

nikkei.com(яп.)
cn.nikkei.com(кит.)
 Ніхон кейдзай сімбун у Вікісховищі
Штаб-квартира Ніхон Кейдзай Сімбун.

Це ділове видання сучасної Японії, нерідко її дослідники порівнюють з «Уолл-Стріт джорнал» і «Файненшл Таймс». У самій Японії її називають «швидкісним вісником фінансово-економічної інформації». Почала видаватися в Осаці у 1876 році під назвою «Тюгай Букка». Свою сучасну назву отримала в 1946 році. "Nihon Keizai Shimbun" є однією з п'яти національних газет Японії, серед яких також "Asahi Shimbun", "Mainichi Shimbun", "Nihon Keizai Shimbun", "Sankei Shimbun" і "Yomiuri Shinbun". Газета висвітлює економічний стан в промисловості та сільському господарстві Японії, дає огляди економічного і фінансового становища в світі, окремих країнах.

Однією з особливостей японських загальнонаціональних газет є подібний зміст редакційних матеріалів, що відрізняються широким колом тем, об'єктивним викладом подій, і значним обсягом, що відводиться міжнародним новинам. У своїх газетах найбільші видавництва використовують повідомлення міжнародних агентств, таких як «Ассошіейтед пресс», «Рейтер», а також матеріали своїх зарубіжних кореспондентів.

Історія

Компанія була заснована в 1876, коли почала публікуватися Nihon Keizai Shimbun. Nihon Keizai Shimbun - провідне видання Nikkei і найбільша в світі фінансова газета, з щоденним оборотом, що перевищує 3000000 примірників.

Основні новини публікують:

 • Nihon Keizai Shimbun - провідна економічна газета яка веде розрахунок Nikkei 225
 • Nikkei Kinyu Shimbun - Nikkei Financial Daily, фінансова газета
 • Nikkei Sangyo Shimbun - Nikkei Business Daily, промислова газета
 • Nikkei Ryutsu Shimbun - Nikkei MJ, Nikkei Marketing Journal, торгова газета
 • Nikkei Weekly - англійська газета.

Nikkei продає свої газети в усьому світі, на їх оригінальних мовах, а також в перекладі. Публікації видання доступні за допомогою роботи агентств новин, через вебсайт англійською мовою, а також за ліцензійною угодою з LexisNexis.

Nikkei належать TV Tokyo і Nikkei CNBC, який висвітлюють хід торгів на фондовій біржі в Токіо.

Газета «Ніккей» у другій половині 1990-х займала провідне місце за кількістю розміщуваної реклами. «Ніккей» тісно пов'язана з найбільшими організаціями японського монополістичного капіталу: Федерацією економічних організацій та Асоціацією підприємців.

У 1953 році «Ніхон кейдзай сімбун» стала засновницею одного з 7-ми головних професійних чоловічих титульних матчів по сьогі - одза («трон») і досі є його головним спонсором.

Група дочірніх компаній Nikkei

Великі компанії:

 • Nikkei Business Publications, Inc. (Nikkei BP)
 • Nikkei CNBC
 • Nikkei Radio Broadcasting Corporation (Radio Nikkei)
 • Quick Corporation
 • Nikkei Science (50%)
 • Nikkei National Geographic (50%)
 • TV Tokyo (33.3%)
 • TV Osaka (19.9%)
 • TV Aichi (19.9%)
 • TV Hokkaido (19.9%)
 • TVQ Kyushu (19.9%)
 • Rating & Investment Information, Inc. (58.6%)
 • Financial Times (придбання від Pearson PLC ще не вирішене)

Сьогодення

В даний час до групи «Ніхон Кейдзай Сімбун», входить понад 60 компаній. Група видає 5 газет - «Ніхон Кейдзай Сімбун» («Японська економічна газета»), «Ніхон санге Симбун» («Японський промисловий тижневик»), «Ніхон Кін'ю сімбун» («Японська фінансова газета»), «Ніхон Рюцу сімбун» («Японська газета з маркетингу»), «The Nikkei Weekly» («Японська економічна газета англійською мовою») - загальним накладом понад 4 млн. примірників і 40 журналів з різної тематики.

Газету Nihon Keizai Shimbun читають люди з високим рівнем освіти. Рекламодавці, незважаючи на високі тарифи, охоче розміщають в газеті свою рекламу.

Британська газета Financial Times продана японському медіахолдингу Nikkei. Разом з виданням японцям відходить і пакет акцій, що належить Financial Times в російській діловій газеті «Ведомости». Вартість угоди склала $[які?] 1320000000. Британський медіахолдинг Pearson, нинішній[коли?] власник FT, має намір сконцентруватися на основному прибутковому бізнесі - випуску освітньої літератури.[3]

Джерела та література

Ніхон кейдзай сімбун // 『日本大百科全書』 [Енциклопедія Ніппоніка]. — 第2版. — 東京: 小学館, 1994—1997. — 全26冊. (яп.)

Посилання

 1. Bell A. Encyclopædia BritannicaEncyclopædia Britannica, Inc., 1768.
 2. Nikkei Inc. — 1911.
 3. Financial Times стала японской. Газета.Ru. Процитовано 28 листопада 2015.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.