Оберфельдфебель

Обер-фельдфебель (нім. Oberfeldwebel, OFw або OF) військове звання унтер-офіцерського складу з портупеєю в Збройних силах Німеччини (Рейхсвер, Вермахт, Бундесвер).

Обер-фельдфебель

(Сухопутні війська/ Люфтваффе)

ПогонНімецькі військові звання
Введений1920
Категорія званьунтер-офіцери
Сухопутні війська/ПСобер-фельдфебель
ВМСОбер-боцман
НАТО
еквівалент
OR-6
 Україна
 США
 Велика Британія

Звання обер-фельдфебеля розташовується за старшинством між військовими званнями фельдфебель та гаупт-фельдфебель.

Історія

Військове звання обер-фельдфебель вперше введено у німецькому рейхсвері в 1920 році, на посади, що передбачались цим званням призначали найбільш підготовлених та заслужених унтер-офіцерів колишньої кайзерівської армії, які мали бойовий досвід. За часів нацистської Німеччини звання збереглось, у кінноті, артилерії та військах ППО воно мало назву обер-вахмістр. У Ваффен-СС цьому званню з 1938 до 1945 року відповідало звання СС-Гауптшарфюрер.

Ранг обер-фельдфебеля залишався і після завершення Другої світової війни в арміях Західної Німеччини та Національній народній армії НДР (з 1956 до 1990).

Національна народна армія НДР (1956-1990)

В збройних силах Німецької Демократичної Республіки, звання в унтер-офіцерському класі були присутні звання: унтер-офіцер, унтерфельдфебель, фельдфебель, оберфельдфебель, штабсфельдфебель. Військове звання оберфельдфебель було другим за старшістю званням у цьому класі.

Оберфельдфебель був вище за рангом від фельдфебеля, та нижче від штабсфельдфебеля. Здебільшого знаки розрізнення НРА були побудовані на зразком знаків розрізнення Вермахту з наближеною уніфікацією до радянської армії. Оберфельдфебель мав погони з широкою срібною облямівкою (як і усі фельдфебелі), за знаки розрізнення мав на погоні дві чотирипроменеві зірки розташовані вздовж погону.


Знаки розрізнення обер-фельдфебеля

Молодше звання

Фельдфебель

(Німецькі військові звання)
Обер-фельдфебель

Старше звання

Гаупт-фельдфебель
Обер-фенрих

Див. також

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.