Одеський академічний театр музичної комедії імені М. Водяного

Одеський театр музичної комедії ім. М.Водяного — академічний театр музичної комедії (оперета) в місті Одесі.

Одеський академічний театр музичної комедії імені М. Водяного
Одеський академічний театр музичної комедії імені М. Водяного
Одеський академічний театр музичної комедії імені М. Водяного

46°28′05″ пн. ш. 30°45′03″ сх. д.
Країна  Україна
Місто
Адреса
вул. Пантелеймонівська, 3
Архітектор Генріх Топуз
Місткість 1300 місць
Тип театр музичної комедії
Статус академічний
Статус спадщини пам'ятка культурної спадщини України
Відкрито 1947
Репертуар класичні і сучасні мюзикли
Керівництво директор Олена Редько[1]
muzkomediya.com
Ідентифікатори і посилання


 Одеський академічний театр музичної комедії імені М. Водяного у Вікісховищі

Загальні дані

Одеський академічний театр музичної комедії імені М. Водяного розташований у спеціально зведеній функціональній будівлі за адресою:

вул. Пантелеймонівська, буд. 3, м. Одеса-65012 (Україна).

Сучасний будинок театру на 1300 місць побудовано в 1981 році, за проектом одеського архітектора Генріха Топуза.

Нині директор театру заслужений працівник культури України Олена Редько, головний балетмейстер заслужений діяч мистецтв України Ігор Дідурко, головний хормейстер — заслужений діяч мистецтв України Юрій Топузов, головний художник заслужений художник України Станіслав Зайцев.

З історії та сьогодення театру

Колектив театру почав формуватися у Львові восени 1946 року, а вже навесні наступного (1947) року показав перший спектакль «Одинадцять невідомих». Вистав у той час ставили багато, по 4-5 у сезон, переважно на сучасну тему, однак ставили і класичні: «Принцеса цирку», «Баядера», «Маріца», «Мадемуазель Нітуш», «Роз-Марі». Від перших же сезонів театр почав гастролювати по Україні. У 1950 та 1952 роках гастролював в Одесі, де відразу завоював гарячих шанувальників.

1953 року партійними органами було ухвалено перевести театр до Одеси. Останнім спектаклем, здійсненим у Львові, стала «Весільна подорож» у постановці В. Піковського.

Відтак, у рамках святкування 300-річчя Переяславської Ради Російський драматичний театр Радянської армії (нині Львівський муніципальний театр) за рішенням уряду УРСР переїхав з Одеси до Львова, а зі Львова до Одеси — театр музичної комедії[2].

Першим значним успіхом театру вже в Одесі стала «Біла Акація», поставлена на самому початку 1956 року. У спектаклі відмінно грали А. Зелінська, Н. Бухарина, Н. Кочкин, М. Дашевський, а М. Водяной, І. Іванова, Є. Дембська стали відтоді одеськими театральними зірками.

За два перших десятиліття (19501960-ті) свого існування театр поставив 85 спектаклів.

Розквіт театру в 196070-і роки пов'язаний з ім'ям головного режисера М. А. Ошеровського, що прославився першими постановками зарубіжних і радянських мюзиклів.

В 1979—1983 роках художнім керівником та директором театру був Михайло Водяной.

У теперішній час (19902000-ні) театр практично відмовився від так званого радянського репертуару, що колись складав основу творчого життя.

1995 року театрові присвоєно ім'я М.Водяного — артиста оперети, що працював в Театрі від початку його створення, а у 19791983 очолював колектив.

Багаторічні творчі заслуги колективу були оцінені присвоєнням 2006 року театрові статусу «академічного».

У 2007 році Одеська музкомедія святковим шоу-оглядом відзначила своє 60-річчя.

Серед провідних акторів театру сьогодення — народні артисти України Микола і Наталя Завгородні.

Репертуар і діяльність

За 60 років існування на сцені театру було показано понад 300 вистав.

У репертуарі театру є спектаклі практично всіх напрямів і жанрів музичного театру від класичної оперети до рок-опери, численні види мюзиклу: від бродвейської класики до мюзиклу-детектива та мюзиклу в стилі джаз.

Чинний репертуар[3] включає як класичну оперету («Маріца» Кальмана, «Летуча Миша» Й. Штрауса, «Моя прекрасна леді» Ф. Лоу), так і сучасні мюзикли («Силікована Дура.net»), дитячі вистави і навіть рок-оперу «Ромео і Джульєтта» Є. Лапейка.

Рок-опера йде на одеській сцені з постійними аншлагами вже понад 5 років, а мюзикл «Безіменна зірка» М. Самойлова був визнаний найкращим спектаклем серед одеських театрів у 2006 році.

На сьогодні, крім власних театральних постановок, у театрі відбуваються різноманітні концерти та спектаклі відомих російських і українських, а також світових зірок театру і естради.

Персоналії

Виноски

Джерела та література

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.