Озерний острів

Озерний острів — це будь-яка ділянка суші в озері. Є різновидом внутрішнього острова. Озерні острови можуть утворювати озерний архіпелаг.

Острів Мартана на озері Больсена, Італія

Острови в озерах рекурсивно

Найбільші природні озерні острови

З одинадцяти найбільших природних озерних островів п'ять розташовані в Великих озерах Північної Америки, три — в Великих Африканських озерах, одне — в найбільшому озері Центральної Америки, одне утворилось в результаті падіння метеорита (кратер Манікуаган) в провінції Квебек, а одне розташоване в найбільшому (за об'ємом) озері в світі Байкал.

Узбережжя острова Ольхон на Байкалі
  1. Острів Манітулін на озері Гурон, Канада — 2766 км²[2]
  2. Острів Рене-Левассер в водосховище Манікуаган, Квебек, Канада — 2000 км².[2] Він фактично став островом, коли в 1970 році було затоплено водосховище Манікуаган, в результаті чого відбулось злиття озера Мушалаган на західній стороні та озера Манікуаган на східній стороні. Тому його походження не цілком природне.
  3. Острів Ольхон на Байкалі, Росія — 730 км²[2]
  4. Острів Айл-Ройал на озері Верхнє, США — 541 км²[2]
  5. Острів Укереве на озері Вікторія, Танзанія — 530 км²[2]
  6. Острів Святого Йосифа на озері Гурон, Канада — 365 км²[2]
  7. Острів Драммонд на озері Гурон, США — 347 км²[2]
  8. Острів Іджві на озері Ківу, Демократична Республіка Конго — 285 км²[2]
  9. Острів Ометепе на озері Нікарагуа, Нікарагуа — 276 км²[3]
  10. Острів Бугала на озері озері Вікторія, Уганда — 275 км²[3]
  11. Острів Saint Ignace на озері Верхнє, Канада — 274 км²[3]

Шляхи утворення озерних островів

Озерні острови можуть утворюватись різними способами. Вони можуть виникати в результаті накопичення осадових відкладень у вигляді мілин і перетворюватись в справжні острови в результаті зміни рівня озера. Вони можуть бути частиною берега озера, яка відділилась від нього ерозією, або ж вони могли утворитись з вершин чи пагорбів, коли озеро відбулось підвищення рівня озера. При утворені льодовикового озера морена може утворити острів. Озера також могли утворитись в результаті землетрусу, метеоритної чи вулканічної активності. В останньому випадку виникають кратерні чи кальдерні острови з новими вулканічними виступами в озерах, що утворились в кратерах крупних вулканів. Інші озерні острови включають в себе ефемерні пласти плавучої рослинності та острови. Також існують острови, штучно утворені людською діяльністю.

Див. також

Примітки

  1. Some interesting islands and lakes. Elbruz.
  2. Islands of the World: Largest Lake Islands. World Atlas.
  3. Largest Lake Islands of the World. WorldIslandInfo.com. Архів оригіналу за 28 вересня 2011.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.