Округ (Німеччина)

О́круг (нім. Regierungsbezirk) адміністративна одиниця у деяких землях Німеччини, на яку розповсюджується компетенція органу державного управління середнього рівня — урядової управи.

Округ
нім. Regierungsbezirk
Країна  Німеччина
Тип адміністративний поділ Німеччини, політична одиницяd і державна організація
 Округ у Вікісховищі

Урядовий округ об'єднує декілька ландкрайсів та міст на правах ландкрайса (вільних міст).

Урядова управа є проміжною інстанцією між вищими органами державного управляння землі (земельними міністерствами) і органами державного управління нижчого рівня ляндратами, і носить в різних землях різні назви RegierungspräsidiumБаден-Вюрттемберзі), RegierungБаварії), BezirksregierungПівнічному Рейні-Вестфалії).

Ця ланка державного управління створена перед усім в найбільших «територіальних» землях і майже в усіх землях з цією ланкою державного управління ведеться дискусія про її остаточну ліквідацію і розподіл її функцій між рівнем міністерств і місцевого самоврядування.

Історія

Територія Пруссії була адміністративно розділена на провінції та урядові округи ще в 18081816 рр. В період існування Німецької імперії території великих держав, що входили до її складу, також були адміністративно розділені між органами державного управління середнього рівня, які щоправда носили частково дуже відмінні назви, округи в Баварії та Вюрттемберзі, провінції в Гессені, округи земельних комісарів в Бадені, окружні староства в Саксонії. За часів націонал-соціалістичної диктатури для всіх цих адміністративних установ почала вживатися єдина пруська назва Regierungsbezirk — урядовий округ.

Після 1945 р. урядові округи були відновлені в більшості великих земель як органи державного управління середнього рівня. Назви адміністративних установ, які керують урядовим округом, в різних землях є різними Regierungspräsidium, Regierung, Der Regierungspräsident, Bezirksregierung. Керуючий установи як правило називаються Regierungspräsident — президент урядової управи.

У НДР в ході адміністративної реформи в 1952 році були ліквідовані колишні землі, а натомість введено новий поділ на округи (Bezirke), території котрих тільки частково відповідали територіям колишніх урядових округів земель. Після відновлення земель в останні місяці існування НДР, урядові округи біли створені тільки в Саксонії і Саксонії-Ангальт.

Адміністративні округи

Адміністративний округ (нім. Regierungsbezirk) у Німеччині об'єднує кілька районів. Вони існують не у всіх Землях:

 1. Regierungsbezirk Freiburg Фрайбург
 2. Regierungsbezirk Karlsruhe Карлсруе
 3. Regierungsbezirk Stuttgart Штутгарт
 4. Regierungsbezirk Tübingen Тюбінген
 • Баварія — 7 адміністративних округів (у Баварії слід зважати на те, що нарівні з урядовими округами існують ідентичні їм за назвою і територією округи як самоврядні утворення третього рівня):
 1. Oberbayern Верхня Баварія
 2. Niederbayern Нижня Баварія
 3. Oberfranken Верхня Франконія
 4. Mittelfranken Середня Франконія
 5. Unterfranken Нижня Франконія
 6. Regierungsbezirk Oberpfalz Верхній Пфальц
 7. Regierungsbezirk Schwaben Швабія
 • Гессен — 3 адміністративні округи:
 1. Regierungsbezirk Darmstadt Дармштадт
 2. Regierungsbezirk Gießen Гіссен
 3. Regierungsbezirk Kassel Кассель
 1. Regierungsbezirk Arnsberg Арнсберг
 2. Regierungsbezirk Detmold Детмольд
 3. Regierungsbezirk Düsseldorf Дюссельдорф
 4. Regierungsbezirk Köln Кельн
 5. Regierungsbezirk Münster Мюнстер
 1. Direktionsbezirk Chemnitz Хемніц, колишній округ Хемніц
 2. Direktionsbezirk Dresden Дрезден, колишній округ Дрезден
 3. Direktionsbezirk Leipzig Лейпциг, колишній округ Лейпциг

У ході адміністративних реформ округи були скасовані в таких землях:

Див. також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.