Ольжині читання

«Ольжіні читання» — періодичне наукове видання Львівської національної галереї мистецтв. Присвячене міждисциплінарним дослідженням Київської Русі та України. Виходить з жовтня 2005 року, періодичність — один номер на рік. Відповідальний редактор — академік Української академії мистецтв Б. Г. Возницький. Науковий редактор І. З. Мицько. Редакція знаходиться у Львові.

Ольжіні читання
Країна видання  Україна
Тематика науковий (мистецтвознавство, історія, історія архітектури, археологія)
Періодичність виходу один раз на рік
Мова українська мова
Видавець Львівська галерея мистецтв
Засновник Львівська галерея мистецтв
Засновано 2005

Історія

Збірник створено 2005 року українськими медієвістами з метою поєднати в одному виданні матеріали досліджень Київської Русі та Україна вчених різних профілів: мистецтвознавців, істориків, фольклористів, істориків архітектури, археологів та представників інших спеціальностей для комплексного вивчення проблем «на стику» дисциплін. З 2001 року редколегія журналу щорічно, проводить міжнародну наукову конференцію «Ольжіні читання», на якій обговорюються представлені для публікації матеріали за «круглим столом».

Назва конференції та однойменного журналу засновники пов'язали з ім'ям рівноапостольної княгині Ольги, батьківщиною якої за новітніми дослідженнями був прикарпатський літописний град Пліснеськ. У зв'язку з цим, в обговореннях конференції та публікації журналу приділяється увага релігії та історії початкового періоду Київської держави, взаємозв'язкам найдавнішого історичного фольклору слов'ян, народів Скандинавії та Німеччини.

Редакція зацікавлена ​​в міждисциплінарному вивченні Пліснеська — одного з найбільших градів Слов'янщини ІХ-ХІІІ ст. і його околиць: Підгорецка, Олеська та Золочева з їхніми середньовічними замками (тепер філіями Львівської галереї мистецтв).

Збірники

Література

  1. Войтович Леонтій. Князівські династії Східної Європи Гірськолижний (кінець IX — початок XVI ст.) .
  2. Войтович Леонтій. Вікінгі в Центрально-Східній Європі: Загадки Ладоги и Пліснеська
  3. Гудима Юрій. Йосіпівській скарб. Стан и перспективи досліджень
  4. Гудима Юрій. Стародавня дорога Попідгрідень
  5. Диба Юрій. Угорські чинників на Політичній та культурній мапі Центральної Європи Гірськолижний Х-ХІ ст.
  6. Мицько Ігор. Угорські сюжет в для біографії Княгині Ольги
  7. Мицько І. Даньське походження князя Олега

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.