Омський обласний музей образотворчих мистецтв імені М. О. Врубеля

Омський обласний музей образотворчих мистецтв імені М. О. Врубеля (рос. Омский областной музей изобразительных искусств имени М. А. Врубеля) — художній музей в місті Омськ (Росія).[1] Один з найбільших в Сибіру, ​​його художня збірка включає колекції зарубіжного і російського мистецтва від античності до наших днів.

Омський обласний музей образотворчих мистецтв імені М. О. Врубеля
54°58′50″ пн. ш. 73°22′42″ сх. д.
Тип художня галерея
Країна  Росія
Розташування Омськ
Адреса вул. Леніна, 23 (другий корпус - Леніна, 3)
Архітектор Ф.Ф.Вагнер, А.Д.Крячков (другий корпус)
Засновано 1924
Фонд 24000
Сайт Омський обласний музей образотворчих мистецтв імені М. О. Врубеля
Омський обласний музей образотворчих мистецтв імені М. О. Врубеля (Росія)

 Омський обласний музей образотворчих мистецтв імені М. О. Врубеля у Вікісховищі
Корпус №2 музею

21 грудня 1924 року в колишньому Генерал-губернаторському палаці, побудованому в 1859—1862 роках архітектором Ф. Ф. Вагнером[2], була відкрита картинна галерея при Західно-Сибірському Крайовому музеї. Першими були експоновані близько 90 творів відомих російських художників.

Першим директором музею став Ф. В. Мельохін[3] (керував в 1924—1929 роках), який для поповнення музейної колекції виїжджав до Москви і Ленінграда для вибору нових творів, які зберігалися раніше в Зимовому і Мармуровому палацах, музеї Академії мистецтв, у збірках відомих російських державних діячів. 1927 року в музеї налічувалося 2555 експонатів, в 1930-і роки збірка художнього відділу музею була найзначнішою в Західному Сибіру — 4230 експонатів.

У 1940 році художній відділ Західно-Сибірського Крайового музею домігся самостійності і став іменуватися Омським державним музеєм образотворчих мистецтв, а з 1954 року — Омським обласним музеєм образотворчих мистецтв. Музей займає і другу будівлю в колишньому Торговому корпусі (вул. Леніна, 3), зведену 1914 року А. Д. Крячковим.

Музей є найбільшим в регіоні сховищем художніх цінностей, що налічує в своїх фондах понад 24 тисячі одиниць зберігання.

Галерея

Див. також

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.