Оптимістична трагедія (фільм, 1963)

«Оптимістична трагедія» — радянський широкоформатний художній чорно-білий фільм кіностудії «Мосфільм». Екранізація однойменної п'єси Всеволода Вишневського. Кращий фільм року. Маргарита Володіна — найкраща акторка року за опитуванням журналу «Радянський екран». Лідер прокату (1963 року, 1 місце) — 46 млн глядачів. На XVI Каннському кінофестивалі 1963 року фільм удостоєний призу «За краще втілення революційної епопеї».

Оптимістична трагедія
рос. Оптимистическая трагедия
Жанр драма
історичний фільм
Режисер Самсон Самсонов
Сценарист Софія Вишневецька
Самсон Самсонов
На основі An Optimistic Tragedyd
У головних
ролях
Маргарита Володіна
Борис Андреєв
В'ячеслав Тихонов
Всеволод Санаєв
Оператор Володимир Монахов
Композитор Василь Дехтерьов
Художник Іполит Новодерьожкін
Сергій Воронков
Кінокомпанія «Мосфільм»
Тривалість 121 хв.
Мова російська
Країна  СРСР
Рік 1963
IMDb ID 0057388

Сюжет

1918 рік. На військовий корабель «Громобой», на якому панують матроси-анархісти, від ЦК партії більшовиків призначена жінка-комісар. Керує на кораблі анархіст «Ватажок». Комісару доручено переформувати морський загін в Перший матроський полк. Перед нею стоїть важке завдання: завоювати авторитет моряків і викорінити анархію. З офіцерів, які залишилися на кораблі — лейтенант Берінг, що служив ще на царському флоті на броненосці «Імператор Павло I». Він повинен стати командиром і разом з надісланим комісаром відвести полк на фронт в район Чорного моря. Ватажок провокує спробу групового зґвалтування комісара, але комісар в упор стріляє в одного з гвалтівників, після чого вимовляє фразу, що стала крилатою: «Ну, хто ще хоче спробувати комісарського тіла?». Підручний «Ватажка», сифілітик «Сиплий», пропонує вбити комісара, але «Ватажок» відхиляє цю пропозицію під приводом того, що тоді надішлють нового комісара, а «ця жінка для нас цінна, в ній анархістська жилка є». Між комісаром і «Ватажком» відбувається спроба порозумітися. У розмові беруть участь «Сиплий» і моряк-анархіст Олексій. «Ватажок»: «Ось ти мені поясни, що виходить? Віддаємо ми свої голови за вашу владу? Віддаємо. А ви нам ще умови ставите». «Сиплий»: «Нас проспиртували і зататуювали на кораблях. Дайте нам спокійно отримати свою кулю». Олексій: «Я нікому не вірю. Ні вам, ні їм. Адже це він нас послав тебе полякати». Комісар: «Умови ставимо, бо їх приймають. Тому що за нами йдуть. Тому що ми знаємо, куди треба йти. А працювати треба з тими людьми, які є». За наказом командування екіпаж, переформований в полк, залишає корабель і йде на фронт. Кілька епізодів фільму знімалися в місті енергетиків Придніпровську Дніпропетровської області.

У ролях

Знімальна група

  • Режисер-постановник: Самсон Самсонов
  • Сценарій: Софія Вишневецька, Самсон Самсонов
  • Головний оператор: Володимир Монахов
  • Художники-постановники: Іполит Новодерьожкін, Сергій Воронков
  • Композитор: Василь Дехтерьов
  • Текст пісень: Михайло Матусовський
  • Звукорежисер: Григорій Коренблюм
  • Монтаж: Антоніна Камагорова
  • Костюми: Валентин Перельотов
  • Заступник директора картини: Сергій Каграманов

Комбіновані зйомки:

  • Оператор: Ігор Феліцин
  • Художник: Олександр Клименко
  • Скульптор: Леонід Берлін

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.