Каннський кінофестиваль

Каннський кінофестиваль (фр. Le Festival International du Film de Cannes або просто Festival de Cannes) — міжнародний кінофестиваль, який проводиться щороку у курортному місті Канни (Франція, Лазурний берег).

Каннський кінофестиваль
Кінозірки на Каннському кінофестивалі
Місце проведення Канни,  Франція
Головний приз Золота пальмова гілка
Заснування 1939
Дата проведення щороку у травні
Офіційний сайт
 Каннський кінофестиваль у Вікісховищі

Входить до так званої «Великої п'ятірки» (Big Five) найпрестижніших кінофестивалів (разом з кінофестивалями у Венеції (Італія), Берліні (Німеччина), Санденсі (США) та Торонто (Канада).

На фестиваль щорічно приїздить понад 35 000 професіоналів кінематографу з усього світу, серед яких більше 1 000 сценаристи та режисери, 4 000 дистриб'ютори, 5 000 продюсери і 4 000 журналісти.

Історія

Ідея створення такого фестивалю була викликана втручанням у 1938 році тоталітарних урядів Німеччини та Італії у вибір призерів Венеційського кінофестивалю. За пропозицією французького історика Філіпа Ерланже (який згодом став офіційним делегатом фестивалю та членом журі) тодішній міністр освіти Франції Жан Зей вирішив запровадити кінофестиваль у Канні.

1939 року Луї Люм'єр погодився стати президентом першого кінофестивалю у Каннах і відкриття запланували на 1 вересня 1939 року. Але внаслідок початку Другої світової війни, воно було відкладене на 7 років і фестиваль стартував 20 вересня 1946 року. Тривав з 20 вересня по 5 жовтня 1946 року у одному зі старих казино Канну.

У 1948 та 1950 роках фестиваль не проводився внаслідок фінансових проблем. 1949 року місцем проведення фестивалю став Палац Фестивалів (фр. Palais des Festivals) у Каннах. Новий палац збудували замість старого 1983 року.

2020 року через пандемію коронавірусу дати проведення кінофестивалю перенесли на осінь того ж року[1].

Умови

Проводиться щороку у травні. На конкурс можуть представлятися повнометражні та короткометражні художні фільми, які були зняті протягом 12 місяців до початку кінофестивалю, що не демонструвались за межами країни та не брали участі в інших конкурсних кінофестивалях. Приймаються 35 мм фільмокопії. Тривалість короткометражних фільмів не повинна перевищувати 15 хвилин.

Нагороди

Найпрестижніша нагорода фестивалю «Золота пальмова гілка» (Palme d'Or). Другий за рангом приз Гран-прі (Grand Prix).

Для повнометражних фільмів

Для короткометражних фільмів

Володарі нагород

Володарями «Золотої Пальмової гілки» двічі ставали:

Починаючи з кінця 1980-х в Канні найчастіше перемагають режисери, що створюють нову ориґінальну кіномову Девід Лінч, брати Коени, Квентін Тарантіно, Чень Кайге, Джейн Кемпіон, Стівен Содерберг.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.