Орден Вранішнього Сонця

Орден Вранішнього сонця, Орден Ранкового сонця, (яп. 旭日章 кіокудзіцусьо; англ. Order of the Rising Sun) — перший національний орден Японії. Третя за значимістю японська нагорода, після ордена Хризантеми та ордена Квітів павловнії. Заснований декретом Державної ради Японської імперії від 10 квітня 1875 року. Має 6 ступенів. Орденом нагороджуються як японці, так й іноземці. До реформи 2003 року орденом Вранішнього сонця нагороджувалися тільки чоловіки — як за військові, так і цивільні заслуги, орден мав 8 ступенів. Після реформи, обмеження щодо жінок були прибрані, орденом нагороджуються японці та іноземці за цивільні заслуги, 7-мий та 8-мий ступені прибрані й замінені Орденом Квітів павловнії.

Орден Вранішнього Сонця
яп. 旭日章
Країна Японія
Тип Орден
Система Нагороди Японії
Статус нагороджується
Нагородження
Засновано: 10 квітня 1875 року
Нагороджені:
Категорія:Кавалери ордена Вранішнього сонця (37)
Черговість
Старша нагорода Орден Квітів павловнії
Молодша нагорода Орден Священного скарбу

 Орден Вранішнього Сонця у Вікісховищі

Ступені

Орден має шість ступенів (до 2003 року — вісім). Перший ступінь спершу був розділений на два класи — «Орден Вранішнього сонця з квітами павловнії», як найвищий ступінь ордену, і «Орден Вранішнього сонця на великій стрічці». У наш час[коли?] орден Вранішнього сонця з квітами павловнії виділений в окрему нагороду Орден Квітів павловнії, що займає в нагородній системі Японії другу позицію після ордену Хризантеми.

Ступені Ордену Вранішнього сонця:

  • 1 ступінь — знак ордена на великій стрічці, зірка.
  • 2 ступінь — знак ордена на шийній стрічці, зірка.
  • 3 ступінь — знак ордена на шийній стрічці.
  • 4 ступінь — знак ордена на нагрудній колодці з розеткою.
  • 5 ступінь — знак ордена на нагрудній колодці.
  • 6 ступінь — знак ордена меншого розміру, аніж попередній ступінь, на нагрудній колодці.

Кавалери ордену з України

З українців орденом Вранішнього сонця нагороджено перекладачів Івана Дзюба, Івана Бондаренка, сходознавців Володимира Резаненко, Бориса Яценка і Володимира Пирогова, а також дипломат Микола Кулніч.

Знаки ордену

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.