Осещина

Осе́щина село в Україні, у Вишгородському районі Київської області. Населення становить 175 осіб.

село Осещина
Країна  Україна
Область Київська область
Район/міськрада Вишгородський
Рада Хотянівська сільська рада
Код КАТОТТГ UA32100010020025001
Основні дані
Населення 175
Площа 1 км²
Густота населення 175 осіб/км²
Поштовий індекс 07363
Телефонний код +380 4596
Географічні дані
Географічні координати 50°34′33″ пн. ш. 30°32′26″ сх. д.
Середня висота
над рівнем моря
94 м
Місцева влада
Адреса ради 07363, Київська обл., Вишгородський р-н, с. Хотянівка, вул. Деснянська, 9
Карта
Осещина
Осещина
Мапа

 Осещина у Вікісховищі

Походження назви

За одним із переказів, назва Осещина пішла від великої кількості осок (осокорів), які росли на території майбутнього села. Деревина осокору дуже стійка до вітру й до тривалого перебування у воді. Тож здавна навесні, коли Осещину затоплювали води річок Дніпра і Десни, місцеві жителі, аби врятувати, прив'язувати до осокорів усе своє майно і, навіть, будівлі[1].

За іншим переказом, територія, де нині розміщена Осещина, через постійні затоплення була непридатною для проживання людей, а отже — безлюдною. Першими тут оселилися ченці-пустельники, а з часом сюди почали відселяти з великих міст (Київ, Чернігів та ін.) хворих на проказу людей, які невдовзі зцілювалися. Ми віримо, що зціленню сприяли молитви тих самих ченців-пустельників, а вчені стверджують — багаті на йод цілющі води Десни[1].

Розташування

Село Осещина розташоване у південній частині Вишгородського району на лівому березі річки Десна. Зі сходу межує з селом Хотянівка, а з заходу — з райцентром Вишгород. Осещина з трьох сторін омивається водами річок Дніпра, Десни та Київського обвідного каналу[1].

Транспортне сполучення

До села від станції метро "Героїв Дніпра" (м. Київ) щоденно ходить маршрутне таксі.

Визначні місця

У селі розташована унікальна плавуча насосна станція Роса-300[2].

Також в Осещині встановлено монумент загиблим під час Великої Вітчизняної війни та є церква Спиридона Триміфунтського[1].

Галерея

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.